Gliwicki Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice

W 2017 roku kalendarz imprez Okręgu Katowickiego Polskiego Związku Motorowego 
w sporcie samochodowym otwierają zawody, które odbędą się właśnie w Gliwicach. Na dzień 11 lutego 2017 roku zaplanowano 3 Gliwicki Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Zawody po raz kolejny odbędą się na terenie Gliwickiej Giełdy Samochodowej. Lista zgłoszeń jest już otwarta zatem gorąco zachęcamy do udziału. Mając na uwadze, iż zawody mają charakter zimowy tym razem zaplanowano jedną próbę sportową, która będzie przejeżdżana przez zawodników trzykrotnie. Długość próby wynosi 1,7 km, a w przypadku obfitych opadów śniegu może ona zostać wydłużona nawet do 2,5 km.
Informacje o zgłoszeniach znajdziecie na stronie www.msg-rally.pl oraz www.sprint.msg-rally.pl w zakładce "Zawodnicy". Zwycięzcy klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas otrzymają puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza.

Samochodówka Atakuje Beskidy 2017-02-01
Autor: Łukasz Sąkol

Już po raz kolejny mocnym składem z samochodówki ruszyliśmy zdobywać Beskidy. W ucieczce przed smogiem nie myśleliśmy, że będziemy cieszyć się nie tylko świeżym górskim powietrzem, ale śniegiem, niezłą pogodą i dobrą temperaturą. Blisko 40 śmiałków i miłośników desek zdobywało stoki Cieńkowa. Podzieleni na mocne ekipy narciarzy i snowboardzistów sprawdzaliśmy warunki. Wyjazd zapisał się do udanych. Część uczniów po raz pierwszy próbowali swoich sił na desce i nartach skupiając siły na nauce upadków, równowagi i prawidłowej pozycji. Nasi uczniowie bardzo ambitnie podeszli do tematu. Zaawansowani przypominali sobie jazdę na krawędzi i wymieniali się cennymi technicznymi wskazówkami. Byli również tacy, którzy kręcili takie piruety na nartach, że aż je połamali…jak tego dokonać? O to już musicie spytać jednego z kolegów. Po szybkim szkoleniu odważniejsi snowboardziści odważyli się na atak „szczytowy” – miło było patrzeć na takie zacięcie i motywację! Brawo za postawę! Najważniejsze że wszyscy bardzo zadowoleni wrócili bezpiecznie i bez kontuzji do Gliwic. Cieszymy się że pytacie o kolejne wyjazdy – póki co zima nie odpuszcza w górach więc i my postaramy się jeszcze nie odpuścić tego sezonu!

Szczególne podziękowania dla kadry instruktorskiej i wychowawców którzy wspierali uczniów!

 

Wypatrujcie ogłoszeń i zbierajcie siły na kolejny wyjazd!,

XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

Redakcja „Auto Moto Serwisu” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zapraszają uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych – do wzięcia udziału XVIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. 
Konkurs jest trzyetapowy:
W I etapie (do 28 lutego 2017 r.) szkoły wyłonią uczniów na podstawie wyników współzawodnictwa zorganizowanego we własnym zakresie 
Do II etapu (18 marca 2017 r.) można zgłosić maksymalnie trzech uczniów z jednej szkoły, tj. trzech uczniów z technikum  i trzech z zasadniczej szkoły zawodowej 
Nazwiska uczniów zgłoszonych do II etapu oraz nazwiska ich opiekunów merytorycznych należy zgłosić do 1 marca 2017 r 
W III etapie (13 maja 2017 r.) finaliści będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów 
II etap (półfinał) olimpiady odbędzie się 18 marca na wydziale  Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej 

Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu. Finaliści i laureaci będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego 
ELIMINACJE SZKOLNE Z WYKORZYSTANIEM TESTU WIELOKROTNEGO WYBORU ODBEDĄ SIĘ 22 LUTEGO 2017R NA LEKCJI PIĄTEJ W SALI NR 5
ZAPISY DO ELIMINACJI PRZYJMUJE PAN JÓZEF SŁOTA DO DNIA 20 LUTEGO
W dniach 2, 9 i 16 lutego w sali nr 5 na lekcji ósmej będzie można zapoznać się z próbnymi testami eliminacyjnymi.

Polska w XX i XXI w 2017-01-30
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym Dyrektor szkoły wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie historyczno - literackim " Polska w XX I XXI w".
W konkursie wzięło udział 46 uczniów z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Dawid Matysik z klasy 3b, drugie - Wojciech Hałasa z klasy 3b, trzecie - Robert Orlicki z klasy 3l.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok na VII edycję konkursu. Konkurs zorganizowali: Magdalena Milewska i Leszek Zyman.

Wyjście do kina klas 1a i 1b 2017-01-12
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu 12.01.2017 klasy 1a i 1b pod opieką p. Trybus i p. Pawlickiej udały się do Cinema City na seans filmowy. Wyjście miało charakter czysto rozrywkowy i było spóźnionym prezentem mikołajkowym dla obu klas:-) Humory dopisywały, film się podobał, a że przy okazji przepadło parę lekcji... cóż, nadrobimy wszystko w czasie ferii ;-)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ZSSAM 2017-01-11
Autor: Sabina Karwacka

25 FINAŁ! Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W piątek na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy na w/w cel. W tym roku zebraliśmy 264,60 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem jest to kwota większa o 104,88 zł. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za udział w akcji. Nauczycielem organizującym akcję WOŚP w naszej szkole jest Pani Dobrochna Kurowsk, nauczycielem wspomagającym  w tym roku Pani Sabina Karwacka.

 

TAK dla terapii na SMA w Polsce! 2017-01-10
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W środę 4 stycznia 2017 odbyła się w naszej szkole akcja społeczna polegająca na pisaniu listów do pani premier Beaty Szydło z prośbą o dostępność i przyszłą refundację leku na rdzeniowy zanik mięśni. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli, że nie jest im obojętny los osób potrzebujących i licznie wzięli udział w akcji. Napisanych zostało 55 listów, które zostaną wysłane do kancelarii pani premier. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce :-)
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Technika w życiu człowieka 2017-01-09
Autor: Leszek Zyman


 Klasa 3l udała się na prelekcje socjologiczno - zawodową do Willi Caro. Tematem spotkania był rozwój technologii w XX i XXI w oraz jej wpływ na zachowania młodego człowieka w współczesnym świecie. Punktem wyjścia spotkania była książka Neila Postmana "Technopol. Triumf techniki nad kulturą". Autor opisał w niej ludzką, stechnicyzowaną mentalność owładniętą ideą, że środki techniczne mogą nas wyręczyć w myśleniu i działaniu.Przedstawił 4 etapy rewolucji technicznej, począwszy od maszyny parowej, a skończywszy na automatyzacji i robotyce. Postman opisuje społeczeństwo, które wierzy, że jedynym celem ludzkiej pracy i myśli jest wydajność a standardowe procedury, techniczne wyliczenia, testy i mierniki statystyczne są lepsze od oceny ludzkiej , natomiast sprawami obywateli powinni kierować eksperci. Reguły przeliczenia przeniknęły z zakładów produkcji do innych sfer życia. Świat został przeobrażony technicznie i stał się pozbawiony kulturowego kontekstu a dotychczasowe symbole upadły. Zdaniem autora obecnie technika góruje nad kulturą. W tym świecie szybko zmieniającej się techniki i przepływu dużej ilości informacji, coraz trudniej jest odnaleźć się młodym ludziom. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.     

« 1
...
37 38 39 40 41 42 43
...
58 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00