Zawiadomienie - Dni wolne Autor: Damian Pelczarski

Drodzy uczniowie,
Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora nr 1/O/2016/2017 z dnia 23.09.2016 r. 
dni 2, 4, 5, 8 maja 2017 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Zajęcia opiekuńcze w tych dniach realizowane będą na terenie Warsztatów Szkolnych w Gliwicach Łabędach ul. Strzelców Bytomskich 25.
Uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w zajęciach prosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa u wychowawców klas w terminie do 27 kwietnia 2017 r.

Maturzystów informujemy, że pisemne egzaminy maturalne w dniach 4, 5 i 8 maja rozpoczynają się o godz. 9:00 i 14:00. 
Uczniowie proszeni są o przybycie na godzinę przed rozpoczęciem egzaminu.
(szczegółowy harmonogram do wglądu w gablotach informacyjnych).

Dyrekcja Szkoły

Sprzątanie Świata 2017 Autor: Joanna Gabryelska

W dniach 24-25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, porządkowali tereny wokół szkoły i lotniska. Od Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach uczestnicy otrzymali worki na śmieci oraz rękawice.

Zebrano 11 worków z odpadami mieszanymi. Udało się również wysegregować 11 worków z odpadami plastikowymi, 7 worków ze szkłem i 8 z odpadami papierowymi.

"Sprzątanie Świata" to międzynarodowa akcja mająca na celu zachęcenie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów. To ważne działanie, które corocznie podejmowane jest przez szkołę i jest jednym z ważniejszych punktów edukacji ekologicznej uczniów. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność ochrony środowiska naturalnego i dbanie o porządek otoczenia, w którym żyjemy.


Pliki do pobrania

  1. 20170425_092832 (1).jpg

Targi edukacyjne 2017-04-28
Autor: Aleksander Czapla

W miniony czwartek przedstawiciele naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnych targach edukacyjnych zorganizowanych przez gimnazjum w Toszku.
W imprezie uczestniczyli przedstawiciele z 13 szkół średnich powiatu gliwickiego oraz Strzelec Opolskich.
Nasza oferta edukacyjna jak i samo stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Mimo padającego za oknem śniegu, atmosfera na targach była ciepła i przyjazna :)

Targi Edukacyjne 2017-04-26
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym w Rudzińcu odbyły się targi edukacyjne. W targach brało udział 19 szkół z województw: śląskiego i opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Zbigniew Gondek i Leszek Zyman. 

Spotkanie pokoleń 2017-04-24
Autor: Leszek Zyman

Na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach odbyło się w dniu dzisiejszym "Spotkanie Pokoleń" pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice - Zygmunta Frankiewicza. Uroczystość związana była z uczczeniem pamięci więźniów politycznych KL Auschwitz-Birkenau i podobozów w Gliwicach, pomordowanych przez konwojentów SS w "Marszu Śmierci" na trasach ewakuacyjnych do innych obozów zagłady w styczniu 1945 r. W programie spotkania odbyło się: wystąpienie z-cy prezydenta miasta - Krystiana Tomali, przemówienia zaproszonych gości, modlitwa za pomordowanych, obozowa modlitwa więźniów, apel poległych salwa honorowa, występ zespołu wokalno-muzycznego "Kombatant", montaż słowno-muzyczny uczniów Gimnazjum nr 3, złożenie kwiatów pod pomnikiem. Naszą szkołę reprezentował Dyrektor szkoły i poczet sztandarowy w składzie: Marek Bednarski, Patryk Chrobak, Oliwer Plinta z klasy 2l.  Wyjście zorganizował: Leszek Zyman. 

Szkolny i pozaszkolny Dzień Ziemi 2017-04-24
Autor: Grzegorz Czarny

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywały się w 2 częściach.
Uczniowie klasy 4l uczestniczyli na Politechnice Śląskiej (Wydział Górnictwa i Geologii) w wykładach i pokazach związanych z Ziemią. Dotyczyły one Prawa Pascala i trzęsień Ziemi oraz ich konsekwencji.
Uczniowie klas pierwszych (już na terenie szkoły) mieli natomiast za zadanie przedstawienie prelekcji na temat zagrożeń środowiska przyrodniczego Ziemi.
Prezentacje dotyczyły m.in zapobieganiu degradacji: gleby, wód, powietrza oraz krajobrazu w ujęciu lokalnym i globalnym.
Organizator projektu (mgr Grzegorz Czarny) bardzo dziękuje za zaangażowanie się wszystkich uczestników w ideę edukacji proekologicznej. 

Pozytywni.Gliwice.pl 2017-04-23
Autor: Witold Tchórzewski

W ramach akcji Pozytywni.Gliwice.pl w dniu dzisiejszym odbyła się kolejna promocyjna akcja tym razem pod hasłem "ucieknij przed cukrzycą". Celem jest promocja zdrowego stylu życia a udział naszej grupy pomocy przedmedycznej polegał na promowaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zainteresowanie tą problematyką jest dość duże i zawsze spotykamy się z miłą i życzliwą atmosferą. Na duże uznanie zasługuje fakt że kilkuletnie dzieci znają numery alarmowe i wiedzą w jakich okolicznościach z nich korzystać. Chętnie wykonują też pierwsze próby wykonywania czynności RKO. Na koniec z udziałem naszego ucznia w roli głównej Tomka Mężyńskiego został wykonany pokaz  udzielania pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem defibrylatora. Wiosna to czas w którym pojawia się okazja do organizacji tego typu imprez. Kalendarz naszej grupy pomocy przedmedycznej aktualnie staje się dość napięty, a do końca roku przewidujemy dla nich jeszcze kilka występów. I cieszymy się z tego bo zespół już mocno okrzepł i w tej roli czuje się dobrze.

Katyń-pamiętamy 2017-04-20
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczcili 77 rocznicę zbrodni katyńskie, uczestnicząc w prelekcji i pokazie multimedialnym na terenie naszej szkoły. Zbrodnie ludobójstwa na terenie ZSRR, dokonali funkcjonariusze NKWD na  rozkaz szefa NKWD - Ławrientija Beri i Józefa Stalina.  W okresie od kwietnia do maja 1940 roku komuniści wymordowali strzałem w potylicę ponad 21 tysięcy: oficerów WP, funkcjonariuszy policji,straży granicznej, KOP, służby więziennej oraz cywilów. Mordu dokonano na terenie dzisiejszej Ukrainy i Białorusi, m.in. w: Kozielsku, Ostaszkowie, Katyniu, Miednoje, Bykowni i wielu innych nieznanych miejscach. Po 50 latach fałszowania historii, władze rosyjskie przyznały się w 1990 roku do dokonania tej zbrodni przez władze komunistyczne. W prelekcji udział wzięli uczniowie z klas: 1a,1b,1l,2a,2b,3l. Spotkanie zorganizował: Leszek Zyman. 

« 1
...
37 38 39 40 41 42 43
...
64 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00