Gliwickie Laury Nauki 2016-11-21

21 listopada w kinie Amok prezydent Miasta wręczył Gliwickie Laury Nauki. Uhonorowani zostali laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych na szczeblu międzynarodowym, krajowym i wojewódzkim oraz stypendyści Ministra Edukacji Narodowej, Zarządu Województwa Śląskiego i Prezesa Rady Ministrów w ubiegłym roku szkolnym.
W gronie wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 4l naszej szkoły Robert Musik, stypendysta Prezesa Rady Ministrów, który odebrał laur z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Gliwice pana Adama Neumanna.

Międzyszkolny Turniej Młodych Talentów 2016-11-24
Autor: Joanna Gabryelska

W środę 23 listopada 2016 w GCE odbyła się już 9 edycja Międzyszkolnego Turnieju Młodych Talentów.

Zespół Szkół Samochodowych reprezentowało dwóch uczniów. W konkurencji aktorskiej zaprezentował się uczeń klasy II L Patryk Chrobak naśladując kabaret Paranienormalni – Mariolka.

Natomiast Piotr Ballon z klasy II B wziął udział w konkurencji fotograficznej, gdzie tematem przewodnim był "Sen".

Gala finałowa, na której nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i nagród nastąpi 7 grudnia 2016.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników.

VI konkurs wiedzy lotniczej 2016-11-23
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klas lotniczych przystąpili do szóstej edycji szkolnego konkursu wiedzy lotniczej. Pierwsze miejsce w tym roku zajął: Robert Musiuk z kl. 4l, drugie - Adrian Moszyński z kl.4l, trzecie: Dominik Zaborski z kl.2l. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów zapraszamy na siódmą edycję za rok. Konkurs zorganizował: Leszek Zyman.

„International ecoMEDIAeurope VEMC 2016”

Austriacki Wolfsber w dniach od 7 do 11 listopada był gospodarzem międzynarodowej konferencji „International ecoMEDIAeurope VEMC 2016”. Tematyka konferencji dotyczyła nowych standardów edukacji szkolnictwa zawodowego.
Około 400 uczestników z ponad 30 krajów m.in. Austrii, Czech, Słowenii, Islandii, Polski wzięło udział w blisko 40 sesjach tematycznych, przybliżających europejskie systemy edukacji zawodowej oraz możliwość zastosowania wizji rozwoju przemysłu i produkcji „Industry 4.0” w innowacyjnych szkołach.
Podczas kongresu przedstawiciele szkół zawodowych z Austrii, Słowenii, Norwegii i Polski podjęli decyzję o stworzeniu płaszczyzny współpracy w zakresie wykorzystania technologii VR w edukacji.
W kongresie, na zaproszenie władz sieci EcoMedia-Europe.net uczestniczyła delegacja z Gliwic, 
w skład, której wszedł p. Jacek Płowiec dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach.

Akcja krwiodawstwa 2016-11-16
Autor: Witold Tchórzewski

To już druga akcja krwiodawstwa w bieżącym roku szkolnym. Kolejny raz udana a nasi krwiodawcy nadal stoją na wysokości zadania. Tym razem 18 krwiodawców oddało 8,550 litrów bezcennej krwi tak niezbędnej dla ratowania życia. Bezkonkurencyjną dzisiaj okazała się klasa 3a a kolejnymi były klasy 4l oraz 2g. Nadal jesteśmy dumni z Waszej postawy i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji - termin podamy nieco później ze względu na przypadający w tym czasie okres ferii zimowych.

Zbrodnie przeciwko ludzkości 2016-11-15
Autor: Leszek Zyman

Klasa 3b udała się do Willi Caro na spotkanie z przedstawicielem IPN -u w Katowicach. Tematem wykładu historycznego były "„Zbrodnie przeciwko ludzkości – dlaczego bez przedawnienia”. Wykładowca, posługując się przykładami z historii, przedstawił zbrodnie, dokonywane przez różnych przedstawicieli władz, począwszy od Feliksa Dzierżyńskiego i rosyjskiej Czeka, zbrodnie głodowego ludobójstwa na Ukrainie, GUłagi, zbrodnię Katyńską, obozy: pracy, karne i przesiedleńcze na Górnym Śląsku w okresie stalinowskim, po przykłady po pierwszym okresie zimnej wojny: rewolucje węgierską 1956r, wydarzenia w Polsce na wybrzeżu 1970r, działania Pol Pota w Kambodży, stan wojenny w Polsce. Wykład był urozmaicony prezentacją multimedialną, która zawierała duży pakiet ciekawych materiałów historycznych. Spotkanie poszerzyło wiedzę historyczną uczniów i ukazało im mechanizmy działania systemów totalitarnych. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman. 

Gliwickie Targi Zawodów 2016-11-03
Autor: Dobrochna Kurowska

 "Podamy Ci przepis na dobry zawód, a przepis na życie znajdziesz sam." Pod takim hasłem odbyły się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr.1 przy ulicy Kozielskiej II Gliwickie Targi Zawodów. 

« 1
...
37 38 39 40 41 42 43
...
54 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00