Współcześnie o stanie wojennym, czyli "Autsajder" 2018-12-18
Autor: Magdalena Mielewska

13 grudnia  minęła  kolejna  rocznica  wybuchu  stanu  wojennego,  aby przypomnieć  młodzieży ducha  i atmosferę  tamtych  wydarzeń,  klasy: 2b i 4b wybrały  się  do kina  na film  pt. "Autsajder ". 

Samochodówka dla Trynku 2018 2018-12-18
Autor: Leszek Zyman

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w świąteczno - noworocznej akcji charytatywnej  "Samochodówka dla Trynku". Akcja skierowana jest do mieszkańców Trynku, potrzebujących pomocy. Za zebrane wśród uczniów fundusze, zakupiono produkty spożywcze i przygotowano paczki. Uczniowie klasy 1l spakowali produkty, a uczniowie klasy 3b zawieźli wszystko do Kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie ksiądz Mariusz Laskowski rozwiezie przygotowane paczki do najbardziej potrzebujących mieszkańców Trynku. Akcję zorganizowali: ks. Mariusz Laskowski i Leszek Zyman.

Z wizytą w PSP 2018-12-14
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 1b odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu nasi podopieczni zostali zapoznani z wyposażeniem pojazdów specjalnych, ich przeznaczeniem i doborem podczas akcji strażackich. Jeden z strażaków zademonstrował  kompletny ubiór z butlą tlenową i omówił pracę w trudnych warunkach, oraz zachowanie się strażaków podczas akcji gaśniczych. Oprowadzający nas strażak zapoznał uczniów z możliwościami pracy zawodowej i przebiegiem służby. Opiekę nad uczniami sprawowała: Małgorzata Kusz.  Wyjście zorganizowali: Marek Żak i Leszek Zyman.

Pamiętamy Stan Wojenny 2018-12-13
Autor: Leszek Zyman

Upamiętniając 37 rocznicę stanu wojennego o godzinie 12.00 na terenie Nowych Gliwic zebrali się uczniowie szkól gliwickich, przedstawiciele IPN w Katowicach, gliwiczanie, przedstawiciele Muzeum w Gliwicach. Przy pamiątkowej tablicy Władysława Suleckiego, działacza opozycyjnego, przybyli wysłuchali krótkiej przemowy przedstawiciela IPN na temat stanu wojennego i godności człowieka. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod pamiątkową tablicą. Wszyscy uczestnicy udali się do sali wykładowej , gdzie przedstawiciel IPN przeprowadził prelekcję na temat biografii Władysława Suleckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 1g i 1l. Opiekę nad uczniami sprawowała: Dobrochna Kurowska. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.

Dzieciaczki dziękują za paczki :D Autor: Grzegorz Czarny

Kolejny raz ekipa Mikołajów z klasy 2a wręczyła paczki dla wychowanków Domu Dziecka numer 3 w Gliwicach. Prezenty w postaci owoców, zdrowych przekąsek oraz słodkości zostały zrefundowane z funduszy zebranych w poszczególnych klasach naszej szkoły. W założeniu był pomysł, żeby każda klasa zakupiła paczkę dla 1 dzieciaczka.
W tym roku zebraliśmy ponad 400 złotych, dzięki czemu każde dziecko otrzymało podarunek za ok. 25 złotych.
Wielkie podziękowania za wszystkie wpłaty dla poszczególnych osób, ale największe dla klas których wpłaty umożliwiły uzupełnienie kwot brakujących do zakupu paczek dla podopiecznych innych klas. Tu na wyróżnienie zasługują klasy: 2a (4 paczki), 2b, 2h i 4a (po 2 paczki) oraz klasy, których wpłaty umożliwiły zakup podarunków dla swojego podopiecznego, czyli 1g, 2l oraz 2g. Od razu zauważalne jest, że WSZYSTKIE klasy 2 świetnie spisały się w Akcji Paczka dla Dzieciaczka 2018, ale widać również tylko połowiczny sukces. W poprzednim roku zebrane kwoty także były 2-krotnie wyższe. Nic jednak straconego w następnym roku będzie kolejna szansa wsparcia, a już w najbliższym czasie finalizacja Akcji Góra Grosza (wspierającej Domy Dziecka w całej Polsce). Na zakończenie jeszcze podziękowania dla Piotra Staszaka i Przemka Buriańskiego za pomoc w pakowaniu i dostarczeniu prezentów oraz zajęcia integracyjne z dziećmi z DD3. Pomoc w pakowaniu  zaoferowali również Jacek Mysza i Damian Krain wszyscy z 2a oraz Tomek Mężyński i p. Damian Pelczarski pomogli w przygotowaniu nalepek ze szkolnym logo. Wisienką na torcie jest jednak szczególne podziękowanie(dyplom w załączniku)Ale to tylko... dla czytających do końca artykuły ;)    

Projekt edukacyjny Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Projekt edukacyjny Uniwersytetu Śląskiego Dzieci towarzyszący Szczytowi Klimatycznemu ONZ COP24 pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

 

skierowany do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych województwa śląskiego.

 

Chrońmy Świat!

 

Kształtowanie postaw poznawczych, proekologicznych i prospołecznych wśród uczniów.

 

Projekt zrealizowany we współpracy z Katowicami Miastem Ogrodów - Instytucją Kultury im. K. Bochenek oraz Theater Bonn, w ramach programu Save The World.

 

Partner Projektu - Urząd Miasta Katowice

Mikołajkowy maraton matematyczny Autor: Agnieszka Markucik

Niewiarygodne, a jednak prawdziwe! Jeżeli ktoś wątpił w popularność matematyki, mógł przekonać się, że królowa nauk nadal motywuje, inspiruje i łączy! 

 
Mikołajkowy  Maraton Matematyczny rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.30 i trwał  do godziny 14.00. Z jednej strony były to ponad cztery godziny zmagań z zadaniami, prawdziwe mocowanie się z ułamkami, geometrią, trygonometrią, obliczeniami procentowymi i wykresami funkcji, a z drugiej natomiast świetna zabawa i próba sił z własną słabością.
 
Gdy jakiś czas temu zrodził się pomysł, by powrócić, do organizowanych przed laty (wtedy nocnych) maratonów matematycznych, trochę sceptycznie, (mimo iż na konsultacjach często brakuje nam wolnych stolików) podchodziłyśmy do tego, czy znajdzie się grupa śmiałków, którzy podejmą wyzwanie i cały dzień będą chcieli rozwiązywać zadania z matematyki. Jednak szynko okazało się, że nasze obawy były bezpodstawne, a zainteresowania przerosły najśmielsze oczekiwania.
Do maratonu zgłosiło się odpowiednio, z klasy:
-1b  - 8 uczniów,
-1l   - 3 uczniów,
-2a  - 12 uczniów,
-2b  - 17 uczniów,
-2l   - 15 uczniów,
-3b  - 12 uczniów,
-3l   - 2 uczniów,
-4a  - 4 uczniów,
-4b  - 8 uczniów,
-4l   - 8 uczniów,
czyli razem 89 (!!!) osób, którzy udowodnili, że matematyka choć jest zajmująca i wymagająca, da się lubić, bo może też być świetną zabawą.
 
Uczniowie z ogromnym zacięciem rozwiązywali zadania, podobało im się też, że mogli działać wspólnie, że sobie pomagali, (wszak maraton był adresowany dla wszystkich uczniów, zarówno tych piątkowych, ale również dla tych zagrożonych) i że matematyka może tak wciągać.
 
Każdy mógł się przekonać, że rację miał Euklides, który twierdził, że "w matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów", że przy regularnym utrwalaniu i ćwiczeniach, efekty są szybciej widoczne niż po siłowni, a wszelkie niepowodzenia w nauce, biorą się przede wszystkim z lenistwa i braku pracy własnej, bo "przypadki są tylko w gramatyce".

A tych co czują niedosyt  - zapraszamy na zajęcia wyrównawcze i konsultacje.


« 1 2 3 4 5
...
66 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00