Matematyka, fizyka i historia w... praktyce Dnia Wagarowicza. 2019-03-21
Autor: Grzegorz Czarny

Uczniowie klasy 2a obchodzili 1 dzień wiosny na Turnieju Bilardowym, gdzie przekładali wiedzę teoretyczną z zakresu matematyki (kąty) oraz fizyki (oddziaływanie ciał) na jej praktyczne zastosowanie. Trick shoty, emocje, spektakularne zwycięstwa i zaskakujące porażki... Jak to w tego typu dyscyplinie sportowej. Po rywalizacji przyszedł czas na uzupełnienie zasobów energetycznych (posiłek) oraz po aktywności psychofizycznej, uczniowie udali się wraz opiekunem (Grzegorz Czarny) na projekcję filmu ,,Kurier,, uzupełniając wiedzę z historii.
Bardzo dobra frekwencja podczas zajęć szkolnych (pozalekcyjnych) w Dniu Wagarowicza jest jednak do osiągnięcia. Polecamy!!!

Akcja krwiodawstwa 2019-03-20
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym już czwarty raz w tym roku szkolnym organizowaliśmy akcję krwiodawstwa. Nadal nie traci ona na zainteresowaniu i pomimo licznych zadań i obowiązków jakie aktualnie realizuje szkoła nasi sprawdzeni już krwiodawcy nie zawiedli. 19 osób oddało łącznie 8,550 litrów krwi. Tym razem największą grupę stanowili nasi maturzyści a szczególnie uczniowie klasy 4l. Serdecznie dziękujemy za dar życia,  za dojrzałe traktowanie potrzeb tych, którym inaczej pomóc nie można. Zapraszamy na kolejną akcję w końcowych dniach maja (dokładny termin podamy nieco później)

Dni Otwarte w Samochodówce 2019-03-20

W dniu 19 marca 2019 r., na terenie Warsztatów Szkolnych Naszej Szkoły odbyła się impreza MOTOFANi GLIWICE - dni otwarte Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach. Nasi goście uczestniczyli we wspaniałych pokazach, przygotowanych przez przedstawicieli takich firm jak FUCHS oraz JET-CHEM, podczas których w bardzo profesjonalny i jednocześnie obrazowy, wręcz namacalny sposób przybliżyli wiedzę z zakresu środków smarnych, stosowanych w pojazdach oraz szeroko pojętej chemii samochodowej, stosowanej praktycznie we wszystkich układach samochodowych. Warto nadmienić, że zarówno firma FUCHS, jak i JET-CHEM są wiodącymi producentami produktów tzw. z "wyższej półki". Nauczyciele Warsztatów Szkolnych zadbali o praktyczną edukację przybyłych gości. Zwiedzający mogli zapoznać się z podstawami budowy silników spalinowych, mechanizmów przeniesienia napędu, łączenia prostych obwodów elektrycznych, czy wymiany ogumienia na stanowisku demontażu opon. Zadbaliśmy również o edukację z zakresu bezpieczeństwa, podczas której uczniowie naszej szkoły instruowali uczniów gimnazjum oraz szkół podstawowych jak prawidłowo przeprowadzić RKO. Finalnie zorganizowano pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez uczniów naszej szkoły wraz z zastępem Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostropy. Dodatkowo zwiedzający mieli okazję zobaczyć wspaniałe pojazdy zabytkowe, ciężarowe, drogowe, tuningowane, użytkowe oraz motocykl enduro.
Warto nadmienić, że śród właścicieli tych wspaniałych pojazdów wielu jest lub było uczniami Gliwickiej Samochodówki. Również w szeregach OSP Ostropa są nasi absolwenci. Wszyscy są naszą dumą. 
Kieruję gorące podziękowania dla: przedstawicieli FUCHS, JET-CHEM, MZUK, MERC-LUX, BUMAR ŁABĘDY, NAUCZYCIELI ZSS w Gliwicach, UCZNIÓW, którzy pomagali we wszystkim i wszędzie (bez Was byłoby ciężko - jesteście po prostu NAJ :)) 

Kolejny sukces naszych strzelców 2019-03-14
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym rozgrywano zawody strzeleckie, tym razem o puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego.
Nasi i tym razem zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając zawody wynikiem 242 punkty. Na drugim miejscu uplasował się zespół IV LO i po czterech konkursach nasi zrównali się właśnie z IV liceum (obydwa zespoły mają po 35 punktów). Walka jest więc zacięta a o zwycięstwie będą decydowały wyniki zawodów, które planowane są w maju. Istotnym jest również że pierwsze miejsce indywidualnie zajął nasz zawodnik. Adam uzyskując 86 punktów wykazał że należy do gliwickiej czołówki , wygrywa już drugi raz. Wszyscy nasi zawodnicy podstawowego składu w każdych zawodach uzyskują wyniki klasyfikujące ich w ścisłej czołówce. Trzymajcie więc za nich kciuki w majowych zawodach.

Futsaliści w Pucharze SASP 2019-03-13
Autor: Grzegorz Czarny

Odmłodzona drużyna futsalowa w składzie: Piotr Staszak, Daniel Krajewski, Paweł Łapczyński, Krzysztof Kursa, Jakub Fiedler, Jakub Dłubała, Piotr Tekielak, Jakub Giersz, Dominik Tatarynowicz, Kacper Karasz, Przemysław Oleś oraz Mateusz Bednarski i Michał Sykała reprezentowała szkołę na wojewódzkim turnieju o Puchar SASP. Mecze odbywały się na hali GCE w Gliwicach i trwały 15 minut, w pierwszej fazie były mecze grupowe a następnie o poszczególne miejsca. W grupie toczyliśmy wyrównane boje z drużynami z Rybnika (II miejsce w turnieju), GCE (II miejsce w turnieju) oraz ZSB-C. Niestety silna grupa, małe doświadczenie większości zawodników (7 debiutantów) i brak ,,zimnej krwi,, w sytuacjach bramkowych zadecydowały, że po 2 remisach i minimalnej porażce nie wyszliśmy z grupy. Przy odrobinie szczęścia była szansa gry o podium, ale doświadczenie zebrane w poszczególnych meczach procentować będzie w następnych rozgrywkach. Dzięki turniejowi wyklarowała się już kadra, która w najbliższych miesiącach będzie grała o Mistrzostwo Gliwic w Futsalu. Na wyróżnienie zasługuje cała reprezentacja, ale szczególnie dobrze zaprezentowali się Jakub Fiedler i Dominik Tatarynowicz, którzy obok Jakuba Dłubały byli strzelcami bramek dla naszej drużyny.

Gość Honorowy 2019-03-11
Autor: Leszek Zyman

W ramach współpracy Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej  naszą szkołę odwiedził Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Gliwicach - Pan Kpt. inż. Włodzimierz Kołkowski. Celem wizyty było spotkanie z młodzieżą klas pierwszych - 1b, 1l. Podczas prelekcji nasz honorowy gość opisał:  kształtowanie się struktur armii podziemnej po kampani polsko-niemieckiej w 1939 roku, podstawowe cele działalności powstałej 14.02.1942 r Armii Krajowej oraz swój osobisty wkład w walkach z okupantem niemieckim. Po zakończeniu prelekcji, uczniowie zadawali gościowi pytania dotyczące omawianych tematów historycznych. Spotkanie zorganizował: Leszek Zyman. Serdeczne podziękowania składam koledze  Aleksandrowi Czapli za pomoc logistyczną.

LATAJĄCA MIOTŁA BABY JAGI 2019-03-07

1 marca uczniowie naszej szkoły w składzie Adamowicz Krzysztof, Darul Łukasz, Sobelski Jakub, wzięli udział w VIII Konkursie Wiedzy Lotniczej „ LATAJĄCA MIOTŁA BABY JAGI”. Pod względem liczby uczestników obecna edycja cieszyła się największym powodzeniem. W konkursie startowało 17 drużyn z: Dęblina, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Krakowa, Sosnowca, Bielsko Białej i Bytomia, Malborka, Poręby i Warszawy. Konkurs zorganizowało Technikum nr 4 w  Bytomiu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Bytomia, Urząd Lotnictwa Cywilnego LINETECH, LOTAMS i LS AIRPORT SERVICES. Wiedzę uczestników oceniało jury, którego przewodniczącym był Pan Tadeusz Gembski - Naczelnik Inspektoratu Personelu Technicznego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Po zaciętej walce w konkursie zwyciężyła drużyna naszej szkoły, zdobywając statuetkę „Latającej Miotły Baby Jagi” oraz wiele nagród, z których najcenniejszą jest lot śmigłowcem na Warszawą.

Opiekunem naszej drużyny przed i w trakcie konkursu był pan Sławomir Szachulski.

« 1 2 3 4 5
...
71 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00