Z wizytą w Straży Pożarnej 2017-12-06
Autor: Leszek Zyman

Klasa 1g odwiedziła Zawodową Straż Pożarną w Gliwicach. Uczniów przyjęli strażacy, absolwenci naszej szkoły. Podczas spotkania... 

Konkurs historyczno-literacki 2017-12-04
Autor: Leszek Zyman

29 listopada odbyła się na terenie szkoły VII edycja konkursu historyczno-literackiego " Polska i Polacy w XX i XXI w". W konkursie wzięło udział... 

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności 2017-12-03
Autor: Witold Tchórzewski

Pod takim hasłem w mijający weekend odbywały się zbiórki żywności w których brali udział również nasi uczniowie. Od wielu lat  wspomagamy wszelkie akcję pomocy potrzebującym. Tym razem nasi wolontariusze zachęcali do pomocy, klientów Polo marketu w Gliwicach przy ulicy Żwirki i Wigury a za tydzień wybieramy się do Tesco w Europie Centralnej. Mamy nadzieję że i tym razem chętnych do pomocy nie zabraknie.

Wojewódzki Turniej Artystyczny 2017-12-01
Autor: Joanna Gabryelska

28 listopada  odbyła się jubileuszowa, X edycja Wojewódzkiego Turnieju Artystycznego w Gliwickim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II b- Piotr Balon i III l Patryk Chrobak.

Gliwicki konkurs cieszył się nadzwyczajnym powodzeniem – pojawiło się ok. 130 młodych osób z całego niemal regionu (Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Rybnik, Bytom, Sosnowiec, Pyskowice).Uczestników oceniało profesjonalne jury, podzielone na poszczególne komisje ( komisja sztuk scenicznych, sztuk literackich i sztuk wizualnych ). Wśród nich mogliśmy zobaczyć wykładowców, instruktorów, trenerów, sędziów z sukcesami krajowymi i międzynarodowymi na koncie – ekspertów z zakresu plastyki, muzyki, tańca, teatru, fotografiki

Kategorie były ogólnie dwie: autorska (poezja, fotografia, plastyka i małe formy literackie) i aktorska (żywe słowo, małe formy teatralne, piosenka i taniec). Poziom był zróżnicowany, ale też dość wysoki. Laureatów poznamy dopiero na finałowej grudniowej gali w tym samym miejscu.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Spotkanie z Inspekcją Transportu Drogowego w ZSS 2017-11-30

Dnia 30.11.2017 na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły jak wygląda praca inspektora dozoru technicznego, oraz jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z tachografem analogowym oraz cyfrowym, zasadą działania. Po krótkiej przerwie uczniowie udali się na dziedziniec szkolny, gdzie zaparkowany był pojazd inspekcji dozoru technicznego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda taki pojazd oraz w co jest wyposażony.

Spotkanie przygotował Jan Mularczyk

Podziękowania za paczki!!! 2017-11-30
Autor: Grzegorz Czarny

Składam WIELKIE podziękowania od wychowanków i opiekunów Domu Dziecka nr III w Gliwicach dla całej społeczności naszej szkoły za prezenty mikołajkowe.
Wynik akcji to 14 paczek za równowartość 770 złotych,które sfinansowały poszczególne klasy, co dało jednostkowej paczce wartość 55 złotych.
Każde dziecko otrzymało jednakowe podarunki w postaci ozdobnie opakowanych: kubków i smyczek (z logo naszej szkoły), kalendarzy misyjnych, elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo na na drodze (szczególnie po zmierzchu w okresie zimowym), pomocy szkolnych (długopis z funkcją rysika do smartfonów), słodkich przysmaków ( sok multiwitamina, baton owocowy i orzechy). Ponadto każdy wychowanek dostał bon podarunkowy dofinansowujący zakup sprzętu sportowego na kwotę 20 złotych z możliwością połączenia wartości wszystkich bonów i zakupu sprzętu dla całej społeczności Domu Dziecka.
Wspomnieć należy również SUKCES REKRUTACYJNY, bo aż trójka z obdarowanych wyraziła szczere chęci uczęszczania w przyszłości do naszej szkoły.
W imieniu swoim i organizatorów akcji (klasy 1a) również dziękuję wszystkim wychowawcom za mobilizację swoich klas i danie dobrego przykładu uwrażliwiania na potrzeby i los innych. Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc dla Piotra Staszaka, Marcina Jaśkiewicza oraz Rafała Zalewskiego z klasy 1a. 
Przypominam również o przedświątecznej zbiórce monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA,, na rzecz krajowych Domów Dziecka.
I jestem przekonany, że znowu pokażemy... ŻE NA TO NAS STAĆ!!!

Warsztaty o dyskryminacji 2017-11-29
Autor: Beata Trybus

Lekcja tolerancji w Muzeum w Gliwicach -29.11.2017

Dzisiaj klasa 1l wraz z wychowawcą Beatą Trybus wybrała się do oddziału Muzeum w Gliwicach- Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.

Pani Katarzyna Opiełka przywitała nas i przedstawiła historię obiektu, wzniesionego w r.1903 jako dom przedpogrzebowy przy cmentarzu żydowskim. Dowiedzieliśmy się, że zaprojektował go słynny wiedeński architekt Max Fleischer. Obejrzeliśmy pięknie odnowioną reprezentacyjną salę modlitewną, gdzie organizowane są spotkania i dyskusje oraz wystawy.

Potem udaliśmy się na warsztaty o tolerancji, akceptacji i integracji. Uczniowie samodzielnie wypracowali definicję dyskryminacji i przemyśleli jakie skutki na całe życie  człowieka może wnieść brak tolerancji i odrzucenie z grupy. Pani Katarzyna Opiełka doceniła otwartość i świeże spojrzenie naszej młodzieży na problem dyskryminacji różnych grup społecznych i rówieśniczych oraz jej spore zaangażowanie w pracę warsztatową.

Mam nadzieję, że lekcja ułatwiła młodzieży lepsze zrozumienie ważnych aspektów codziennego życia i zachęciła do istotnych rozważań o fundamentalnych sprawach dla każdego człowieka.

Wyjście zorganizowała wych. kl.1l Beata Trybus.        

12 Gliwicki Laur Nauki 2017-11-28

 

27 listopada Scena Bajka była miejscem wręczenia nagród dla najzdolniejszych gliwickich uczniów. Podczas 12 Gliwickiego Lauru Nauki prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz nagrodził najlepszych, 
a wśród nich uczniów naszej szkoły: Amadeusza Twarkowskiego, Mateusza Głogowskiego oraz Bartłomieja Kowala - laureaci Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Podziękowania otrzymali również rodzice i nauczyciele wspierający nagrodzonych w uzyskiwaniu doskonałych wyników. Wyróżnionym przez pana prezydenta był również pan Piotr Krawiec, opiekun naszych uczniów.

 

Uhonorowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

« 1 2 3 4 5
...
41 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00