Panorama z RODO w tle 2018-05-25
Autor: Grzegorz Czarny

Reprezentacje klas 1a i 1g pod opieką wychowawców (Grzegorz Czarny i Łukasz Sąkol) oraz Pani Magdaleny Mielewskiej spędzili aktywnie czas podczas zajęć turystyczno-krajoznawczych, które odbyły się w Paśmie Czantorii, czyli w Beskidzie Śląskim. Uczestnicy wyprawy wykorzystując okno pogodowe zdobyli szczyt Czantoria Wielka   (995 m n.p.m.) po uprzednim rozbiciu obozu I   na  Polanie Stokłosica (885 m n.p.m.) w celu aklimatyzacji tlenowej. Osiągnięcie wspomnianego obozu odbyło się głównie dzięki infrastrukturze turystycznej (kolej linowa), ale nie było pozbawione utrudnień natury technicznej (awaria środka transportu na trasie Gliwice-Ustroń). Każdy wyjazd w podobne lokalizacje musi mieć charakter sportowy- typowo górski, więc czemu nie skorzystać z letniego toru saneczkowego? Dalej to już tylko 10 kilometrowa wędrówka w kierunku Soszowa Wielkiego z przepięknymi panoramami, przy fantastycznej pogodzie.                                                                              Zajęcia z geografii i wf w takich okolicznościach-SUPER.

Wyniki wyborów do SU 2018-05-22
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu wczorajszym, zgodnie z planem, zostały przeprowadzone na terenie szkoły wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Zastępca przewodniczącego, Kamil P. z klasy 3l wraz z opiekunem Samorządu, panem Aleksandrem Cz., odwiedzali kolejno sale lekcyjne, rozdając uczniom karteczki z nazwiskami kandydatów. Każdy uczeń mógł oddać głos tylko na jednego kandydata, a karteczki po zagłosowaniu były wrzucane do specjalnej urny.
W dniu dzisiejszym przewodniczący Samorządu, Tomek M. (3l) oraz jego zastępca, Kamil P. (3l) przystąpili do liczenia głosów. Spośród ośmiu kandydatów wyłonionych zostało czterech, którzy wejdą w skład prezydium SU, a są to:
1. Sebastian M., 2b (zdobył 40 głosów)
2. Adam B., 1l (34 głosy)
3. Jakub S., 1l (28 głosów)
4. Grzegorz K., 1b (20 głosów)
Nowym członkom Samorządu serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będą dobrze wywiazywać się ze swoich nowych obowiązków:-)
Pozostali kandydaci, czyli Mateusz K. z 2b, Kacper K. z 1b, Bartek K. z 1b oraz Piotr M. z 1l zdobyli kolejno 15, 11, 6 oraz 5 głosów.
Opiekunowie SU
Olga P.
Aleksander Cz.

Pliki do pobrania

  1. samorz.jpg

Szkolny Dzień Nauki 2018-05-21
Autor: Piotr Krawiec

21 maja w Szkole Podstawowej w Toszku odbył się Szkolny Dzień Nauki. To pierwsza edycja imprezy o tematyce nauk ścisłych w Toszku, a jednocześnie nowatorski pomysł dyrekcji SP im. Gustawa Morcinka - Pani Mgr Agaty Zawadzkiej oraz Pani Mgr Justyny Bem-Kotlarz. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wysiłkowi całego grona pedagogicznego SP, udało się w przystępny sposób przybliżyć młodym ludziom świat fizyki i chemii. 

Streetballisci tuż za podium 2018-05-18
Autor: Dobrochna Kurowska

W ubiegły piątek odbyły się Mistrzostwa Gliwic w  Streetballu.Nasi uczniowie w składzie Paweł Siemianowski,Łukasz Kerner i Jonatan Pacek zajęli 4 miejsce. Zawody ze względu na deszczową aurę z Orlika zostały  przeniesione na  salę sportową .Chłopaki dzielnie walczyli, przegrywając minimalnie o 3 miejsce z GCE.

Sprzątanie Świata 2018 Autor: Joanna Gabryelska

15-16maja2018r. na terenie Miasta Gliwice odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. W działania aktywnie włączyły się gliwickie szkoły, w tym takżenasi uczniowie i nauczyciele. Jest to społeczna kampania ekologiczna , która inspiruje i motywuje społeczność do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę. W akcji nie chodzi o to by dzieci i młodzież sprzątały za kogoś śmieci. Poprzez takie działania chcemy edukować, a także zawstydzić dorosłych, którzy mogą się oburzać, że ich dzieci sprzątają. Tak naprawdę nie wiadomo kto porzuca odpady iworki ze śmieciami, bo na pewno nie spadają one z nieba. Można by zastanawiać się, kto powinien się tym zajmować - miasto, urzędy czy organizacje ekologiczne i po co w ogóle jest akcja „Sprzątanie świata”. Jednak trzeba sobie zdać sprawę, że wydarzenia tego typu są po to, by pozostał efekt długotrwały, który zaowocuje na przyszłość tym, że ktoś nie rzuci papierka na ziemię, będzie oszczędzał światło, gaz i wodę, będzie dbał bardziej o przyrodę.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2018 2018-05-18
Autor: Beata Trybus

Po dwóch miesiącach od daty konkursu nadeszły wreszcie oczekiwane wyniki "Foxa"! I miejsce w szkole w kategorii Lions zajął Marcin Rogiewicz, uczeń klasy 1a, plasując się na 11 miejscu w powiecie, a zaraz za nim, jego kolega z klasy- Klaudiusz Kania. W kategorii uczniów starszych, Eagles, na I miejscu w szkole, a 9. w powiecie uplasował się Michał Buczek, uczeń klasy 3a.

W konkursie wzięło udział 19 szkół z powiatu gliwickiego ( w tym 5 ponadgimnazjalnych oraz 3 gimnazja), oraz 16 szkół ponadgimnazjalnych z samych Katowic.

Najlepszy wynik- 96,6% uzyskał ZSO Nr 10 w Gliwicach. Średni wynik ZSS to 66,67%.

Wyprzedziliśmy Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie, II LO w Gliwicach, X LO w Katowicach, V LO w Katowicach oraz Zespół Szkół w Katowicach i Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej w Katowicach.

 

Wyróżnionym uczniom gratulujemy!

 Wszystkich uczniów zachęcamy do uczestnictwa w konkursach językowych!

 


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap rejonowy 2018-05-15
Autor: Piotr Krawiec

W dniu 15 maja 2018 r. odbył się na terenie naszej szkoły etap rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gościliśmy 8 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Każda liczyła trzech reprezentantów. Silną grupę stanowili również przedstawiciele szkół podstawowych. Skład drużyn SP liczył czterech uczestników w każdej drużynie. 

« 1 2 3 4 5
...
54 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00