Koncert Pieśni Patriotycznych 2018-11-09
Autor: Damian Pelczarski

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Niepodległości oraz przypadającej rocznicy 100 lecia odzyskania niepodległości, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej. W programie koncertu były między innymi występy laureatów VII Powiatowo-Miejskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz Orkiestry Dętej KWK Sośnica. Wręczono także okolicznościowe medale.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z pocztem sztandarowym.

XVI Szkolny Rajd Pieszy o Puchar Jesieni 2018 2018-11-13
Autor: Monika Bielec

W dniu 9.11.2018 klasa 2a pod opieką p. Moniki Bielec brała udział w XVI Szkolnym Rajdzie o Puchar Jesieni organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach. Celem rajdu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości pod hasłem "Patrioci nie tylko od święta". Na trasie, która przebiegała przez Gliwice, uczestnicy musieli wykazać się orientacją w terenie, czytaniem mapy oraz wiedzą z zakresu historii kraju oraz miasta. Cała klasa na wszystkie pytania odpowiedziała poprawnie i bez zastanowienia, udowadniając przy tym ich wiedzę historyczną oraz postawę patriotyczną. Na mecie poznaliśmy wielu innych uczestników, z którymi spędziliśmy miło czas przy ciepłym posiłku. Wróciliśmy do naszej szkoły aby wspólnie świętować ten ważny dla nas dzień oraz odśpiewać hymn.

Pliki do pobrania

  1. 1rajd
  2. 2rajd
  3. 3rajd

100-lecie Odzyskania Niepodległości 2018-11-11
Autor: Leszek Zyman

Miejskie obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęliśmy od uroczystej mszy za Ojczyznę pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego - Jana Kopca. W mszy uczestniczył prezydent Gliwic samorządowcy powiatu gliwickiego, oficerowie garnizonu gliwickiego, poczty sztandarowe instytucji gliwickich, kompania honorowa oraz licznie przybyli mieszkańcy Gliwic. Po mszy uformował się pochód, który ulicami Gliwic przemieścił się na Plac Piłsudskiego gdzie pod pomnikiem marszałka odbyła się dalsza część uroczystości. Głos zabrał prezydent Gliwic - Zygmunt Frankiewicz, następnie odbył się apel poległych, salwy honorowe, składanie kwiatów pod pomnikiem marszałka. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie pocztu sztandarowego udali się na Cmentarz Centralny gdzie zapalono znicze na grobie pułkownika R. Florera, oddając hołd pierwszemu komendantowi szkoły lotniczej w Dęblinie. W tegorocznych obchodach Święta Niepodległości naszą szkołę w środowisku miejskim reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Patryk Chrobak, Oliwer Plinta z klasy 3l i  Bartłomiej Kurtycz z klasy 2b. Byliśmy jedną z dwóch szkół gliwickich, biorących udział  w obchodach. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.

100-lecie rocznicy Odzyskania Niepodległości 2018-11-09
Autor: Leszek Zyman

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca 100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Gliwicach - kpt. inż. Włodzimierz Kołkowski, Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Gliwicach - mjr Tadeusz Kuśmierczyk, Prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - Pan Wojciech Radomski, Dyrektor szkoły - Pan Jacek Płowiec, grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, hymnu. Następnie przedstawiono zaproszonych gości, którzy wygłosili krótkie przemówienia upamiętniające święto narodowe. Wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali pełny hymn narodowy. W trzeciej części uroczystości, uczniowie przedstawili program artystyczny poświęcony odzyskaniu niepodległości. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom  za wspólne upamiętnienie tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia patriotycznego. Akademie zorganizował: Leszek Zyman. Szczególne podziękowania składam: Dobrochnie Kurowskiej, Aleksandrowi Czapli, Andrzejowi Postule, Krzysztofowi Bielcowi i Damianowi Pelczarskiemu za pomoc techniczną w przygotowaniu akademii oraz wszystkim uczniom, którzy w niej wystąpili.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSS

Obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych miały miejsce w naszej szkole 06.11.2018 r. na terenie Warsztatów ZSS. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie kilku szkół podstawowych .Również w imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Mieli możliwość obejrzenia samochodów oraz zapoznania się z danymi technicznymi i eksploatacyjnymi ekskluzywnych marek m.in. takich jak: BMW ,Mercedes ,KIA ,Audi ,Renault .Zaprezentowano pojazdy MZUK ,ciągnik rolniczy ,ciężarówkę firmy przewozowej Foltrans – Center oraz firmy Kempka .Komenda Miejskiej Straży Pożarnej w Gliwicach zaprezentowała wóz strażacki i jego wyposażenie .Firma    Moto Chemica przedstawiła środki chemiczne do czyszczenia silników spalinowych. Obsługa pojazdów umożliwiała uczestnikom wejścia do kabin samochodów  ,zapoznanie z obsługą  i najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Dotyczyło to zarówno pojazdów osobowych , ciężarowych oraz innych wystawionych na placu pokazowym. Zaproponowaliśmy młodzieży wzięcie udziału w różnych konkurencjach np. rzucanie i toczenie opony ,bieg i próba uruchomienia pojazdu na czas w tzw. alkogoglach , konkurencja wymiany na czas koła samochodu ,badanie refleksu na testerze. Przeprowadzono pogadankę wraz z demonstracją działania podzespołów samochodowych. Goście mogli zwiedzać Warsztaty ,porozmawiać  z nauczycielami i uzyskać informacje dotyczące kształcenia  w Zespole Szkół Samochodowych. Cała impreza przebiegała w życzliwej i serdecznej atmosferze. Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom , firmom oraz zakładom dzięki którym impreza przebiegła w tak atrakcyjnej formie.

 

GALERIA

Polska i Polacy w XX w 2018-11-07
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym została rozstrzygnięta VIII edycja szkolnego konkursu literacko-historycznego "Polska i Polacy w XX w." W tym roku w konkursie wzięło udział 27 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Darul z klasy 3l. O drugie i trzecie miejsce walczyło 4 uczniów i po dwóch dogrywkach udało się wyłonić zwycięzców, Drugie miejsce zajął Oliwer Zerzon z klasy 3l, a trzecie - Grzegorz Kulik z klasy 2b. Pani Dyrektor wręczyła wygranym nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na następną edycję. Konkurs zorganizował: Leszek Zyman.

« 1 2 3 4
...
63 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00