Druga edycja egzaminu DSD 2019-04-02
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu dzisiejszym po raz drugi w naszej szkole odbył się egzamin DSD I PRO - część pisemna. Uczestniczyło w nim piętnastu uczniów grup niemieckich z klas 4b, 3b oraz 2b. Całość egzaminu trwała - z przerwami - cztery godziny (!) i obejmowała trzy części: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz wypowiedź pisemną. Nie było lekko i niejedna głowa rozbolała od nadmiaru koncentracji... Trzymamy kciuki za dobre wyniki egzaminu, które poznamy... za jakiś czas;-) A już w przyszłym tygodniu, w czwartek 11 kwietnia oraz w piątek 12 kwietnia, uczniowie zmierzą się z ustną częścią egzaminu, podczas którego będą odpowiadać na pytania dotyczące między innymi różnych aspektów zawodowych, jak również przedstawią przygotowaną przez siebie prezentację. Życzymy naszym chłopakom wytrwałości i powodzenia:-)))

Sukces Łukasza :-) 2019-04-01
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy w wielu dziedzinach, przede wszystkim w sporcie oraz konkursach zawodowych. W miarę rzadko jednak zdarzają się sukcesy w dziedzinie języka niemieckiego, który jest mniej lubiany i niedoceniany w porównaniu z popularnym i wszechobecnym językiem angielskim. Tym bardziej należy pogratulować Łukaszowi Kernerowi z klasy 2l, który niedawno wziął udział w międzyszkolnym konkursie gramatyczno-leksykalnym z j. niemieckiego zorganizowanym przez ZSO nr 4 w Gliwicach i zdobył trzecie miejsce, co jest dużym osiągnięciem zważywszy na stopień trudności tego konkursu. Łukaszu! Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w przyszłości:-)

Poznań Motor Show 2019 2019-03-29
Autor: Piotr Krawiec

29 marca, o godzinie 4:30 rano grupa 47 uczniów naszej szkoły wyruszyła do Poznania na najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Polsce - Motor Show 2019. Wystawcy prześcigali się w pomysłach, by to właśnie ich stoisko było najatrakcyjniejsze i wzbudzało podziw wśród zwiedzających. Motorowery, motocykle, samochody osobowe, pojazdy wyczynowe, samochody ciężarowe, campery, samolot, łodzie motorowe i wiele  innych rzeczy mogli podziwiać ci, którzy przybyli w tym dniu do Poznania na Targi. O nudzie nie było mowy, a z uwagi na ogromny teren przeznaczony do zwiedzania, mogły boleć nogi.
Dziękuję uczniom za zdyscyplinowanie i wzorową postawę, a opiekunom: Andrzejowi Woźniakowi, Andrzejowi Postule, Janowi Pałce, Piotrowi Kuczorze oraz Grzegorzowi Woźnemu za opiekę nad uczniami.
Zapraszam za rok !!!

Gliwickie Targi Edukacyjne 2019 2019-03-29

W trakcie tegorocznych Gliwickich Targów Edukacyjnych, odbywających się 29 marca 2019 roku na
stanowisku Naszej Szkoły największym zainteresowaniem cieszył się wystawiony symulator jazdy.
Uwagę wielu osób zwrócił także zaprezentowany Bolid, lekki pojazd elektryczny stworzony przez
zespół Silesian Greenpower - studentów Politechniki Śląskiej. Na uwagę zasługuje również postawa
naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem przekazywali ogrom informacji młodszym kolegom
i zachęcali do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

Autor artykułu: Robert Podkowik

Akademia Inżynierii Materiałowej i Technologii

Nauka nie jest nudna. Uczniowie klasy 2a, 2b, 2l i 3b Technikum nr 7 uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Politechnikę Ślaską w Gliwicach. Jesteśmy jedną z ośmiu szkół w Gliwicach które zakwalifikowały się do projektu. Na wydziale Mechanicznym Technologicznym zorganizowany został wykład "Dziesięć najważniejszych momentów w rozwoju cywilizacji" i  zajęcia laboratoryjne "Jest między nami chemia" oraz "Witajmy w mikroświecie". Największe zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudziły laboratoria, gdzie sami mogli się przekonać jaka to reakcja i jak to wygląda - przy miłej atmosferze. Opiekunowie Piotr Krawiec i Grzegorz Woźny, organizatorem jest Sabina Karwacka. Przypominam, że 12.06 2019 r. drugie spotkanie na wykładzie pt:" Stal nierdzewna, zwykły- niezwykły materiał przyszłości" oraz laboratoria "Stomatologiczna ewolucja technologiczna" oraz " Promieniowanie wokół nas -czy można je zobaczyć?"  Serdecznie polecam i zapraszam.

Turniej BRD 2019-03-27

Kolejny raz na terenie miasteczka ruchu drogowego, oraz naszej szkoły odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych w których rywalizowało blisko 40 uczniów szkół podstawowych. Funkcje sędziów turnieju pełnili przedstawiciele WORD Katowice, Policji, Straży Miejskiej, oraz nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych. Rywalizacja mimo, iż zacięta odbywała się w duchu fair play. W przerwach nasi goście mieli okazje doświadczyć wielu emocji przenosząc się w świat wirtualnej rzeczywistości, jak również sprawdzić się w roli kierowcy na symulatorze nauki jazdy. Serdecznie Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie Wojewódzkim. [Zdjęcia wykonał: Tomasz Mężyński]

Teatr marionetek 2019-03-18
Autor: Katarzyna Wloczek

        

Zdawać by się mogło, że nie sposób ująć trzy tomy "Lalki" B. Prusa i  nie zatrzymywać widowni przez kilka godzin. Ta sztuka udała się reżyserowi teatru im. J. Słowackiego z Krakowa.

      

18 marca 2019r. uczniowie klasy 2b przy niewielkim udziale uczniów klasy 3b( trudno jest ich namówić do udziału w życiu kulturalnym), udali się do Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II na spektakl muzyczny" Lalka".  Wiele osób było pod wrażeniem śpiewu Karoliny Kazoń. To Ona, jako Izabela Łęcka przypominała nam, współczesnym widzom, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach dosyć wymagającego reżysera.

        

Historia życia Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej jest tą, która uczy, że nie warto poświęcać się dla miłości z góry skazanej na niepowodzenie. A może ktoś się ze mną nie zgodzi?

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019-03-24

Już w najbliższy wtorek na terenie naszej szkoły oraz miasteczka ruchu drogowego odbędą się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gościć będziemy przedstawicieli różnych szkół podstawowych. Na potrzeby organizacji zawodów wyłączony z użytkowania będzie korytarz na parterze w rejonie sal 4,5,6. Przepraszamy za wynikające z tego powodu niedogodności.

Pliki do pobrania

  1. turniej 26.03.jpg
« 1 2 3 4
...
71 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00