Kolejny sukces naszych strzelców 2018-05-30
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym na międzyszkolnej strzelnicy sportowej najlepsi strzelcy szkół ponadgimnazjalnych walczyli tym razem o puchar Dyrektora Europejskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Nasi tradycyjnie w czołówce, zajęli drugie miejsce ustępując nieznacznie pięcioma punktami gospodarzom obiektu. W rywalizacji indywidualnej przypadło nam również drugie miejsce, tylko o jeden punkt mniej od zwycięzcy. Przed ostatnimi w tym roku szkolnym zawodami zaplanowanymi na dzień 12 czerwca nasz zespół zajmuje drugie miejsce. Mając na uwadze debiutanckie występy naszych młodych zawodników można już dzisiaj uznać że stawiane im zadania wykonali na piątkę. Z takim dorobkiem możemy spokojnie myśleć o rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.

Piłkarze awansowali do ćwierćfinału 2018-05-30
Autor: Grzegorz Czarny

Reprezentacja szkoły w piłce nożnej w składzie:Daniel Krajewski i Piotr Staszak(1a-bramkarze) oraz Paweł Skubisz (2l-kapitan) Kacper K.(1b),Tomasz Kałuża(1l),Kamil Jamborek(1l),Dominik Tatarynowicz (1l),Paweł Łapczyński(1a) i Piotr Tekielak(1g) awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Gliwic. W rozgrywkach grupowych w pierwszym meczu zremisowaliśmy 1:1 z LO I, nie wykorzystując kilku bardzo dogodnych sytuacji. W drugim spotkaniu rozegranym zarówno taktycznie jak i skutecznie wygraliśmy 4:1 z ZSTI. Niestety w decydującym starciu musieliśmy uznać wyższość GCE przegrywając,aż 1:5. Drużyna składająca się niemalże w całości z uczniów klas pierwszych udowodniła, że stać ją na zwycięstwa ze starszymi kolegami z innych gliwickich szkół. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Skubisz strzelec wszystkich bramek oraz bramkarze, biorąc pod uwagę głównie 2 pierwsze mecze. Już w najbliższym tygodniu drużynę (w całości biorącą udział w Programie SKS) czeka mecz decydujący o wejściu do półfinału. We wtorek zapraszamy na ostatni przedmeczowy trening wszystkich wspomnianych oraz zainteresowanych grą w reprezentacji szkoły. Każdy ma szansę zaprezentować swoje umiejętności i wywalczyć miejsce w składzie... Do zobaczenia i trzymajcie kciuki.

Święto Sportu w Samochodówce 2018-05-29
Autor: Łukasz Sąkol

Przy pięknej wiosennej pogodzie, którą zamówiliśmy z wyprzedzeniem odbył się nasz coroczny już Dzień Sportu. Wystartowaliśmy o godzinie 8.30 sprawdzeniem obecności i omówieniem zasad przebiegu zawodów na boisku szkolnym. Od godziny 9.00 pierwsi śmiałkowie zmagali się na III konkurencjach gier zespołowych: piłki siatkowej, piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Rozgrywki toczyły się przez cały dzień eliminując kolejne drużyny.

W zawodach piłki nożnej:

 I miejsce zdobyła klasa II L

II miejsca klasa I L (ulegając w finale klasie II)

III miejsce klasa I A

W tenisie stołowym :

I miejsce – Piotr S. (reprezentant klasy I A)

II miejsce – Maciej D. (reprezentant klasy II L)

III miejsce- Patryk Cz. (reprezentant klasy II L )

Uczniowie zmagali się następnie w konkurencjach indywidualnych takich jak : przeciąganie liny, rzut do kosza itp.

W konkursie rzutów do koszazwyciężył:

I miejsce – Paweł S.

II miejsce – Lukasz K.

III miejsce – Jonatan P. oraz Kacper P

Największym powodzeniem cieszyła się konkurencja wyciskanie sztangi leżąc, w której mogli wykazać się nie tylko najsilniejsi uczniowie ale i nauczyciele.

Klasyfikacja przedstawia się następująco – wyciskanie sztangi o wadze 40 kg

I miejsce – Marek S. (82 razy)

II miejsce – Paweł Z. (80 razy)

III miejsce – Mateusz K. (53 razy)

W turnieju dwójek siatkarskich wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: Adrian P. oraz Paweł Z. (klasa III g)

II miejsce: Piotr Krawiec oraz Jan R.

III miejsce : Piotr T. oraz Dawid G.

Po zakończonym turnieju odbył się mecz z mieszanym składem siatkarskim uczniowie/ nauczyciele któremu towarzyszyły niemałe emocje.

W przeciąganiu liny najlepsi byli : uczniowie z klasy IA.

Sportowcom towarzyszyła dobra muzyka w tle która dobrze dopingowała do boju. Dziękujemy wszystkim uczniom za frekwencje oraz sportową i waleczną postawę – ćwiczcie formę spotykamy się za rok!

Dzień Weterana 2018-05-29
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 3l brali udział w uroczystościach "Dnia Weterana", które odbyły się na terenie jednostki wojskowej w Gliwicach , przy ulicy Andersa. Na początku obchodów odprawiono apel jednostek wojskowych i służb mundurowych. Następnie przemawiali...  

Festyn Rodzinny 2018-05-24
Autor: Dobrochna Kurowska

W ubiegłą sobotę  w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się festyn rodzinny.Jak co roku nasza szkoła uatrakcyjniła to wydarzenie symulatorem jazdy autem i alkogoglami. Uczniowie Grzegorz i Adrian Gajewscy ,Kajetan Siedlecki i Konrad Furgała dzielnie wspierali Panią Dobrochnę Kurowską , Pana Jana Mularczyka i Pana Marka Żaka w przedstawianiu oferty naszej szkoły  gimnazjalistom i uczniom siódmych  klas . Pomimo święta jakie przypadło w tę sobotę , czyli Dzień Matki frekwencja dopisała .

Dni Nauki i Przemysłu 2018-05-25

8 edycja DNI NAUKI I PRZEMYSŁU na Politechnice Śląskiej.

W dniu 25 maja 2018 r. w  Technoparku Gliwice odbyły się DNI NAUKI I PRZEMYSŁU. Udział w tym wydarzeniu to dla naszej szkoły okazja do zapoznania się z innowacyjnymi technologiami firm i jednostek naukowych z regionu. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3b oraz cześć klasy 1 L ,2L oraz 3L – technik mechanik lotniczy. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć ekspozycje jednostek naukowych a także ciekawostki ze świata nauki i techniki w formie pokazów, interaktywnych wizualizacji oraz eksperymentów. Dodatkowo uczniowie brali udział w konkursach .W konkursie "Wiedza o wystawcach" uczeń klasy 3b zajął pierwsze miejsce.  Gratulujemy. Opiekunamiwyjścia byli Jan Mularczyk , Sabina Karwacka , Sławomir Szachulski.

XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny-ETAP WOJEWÓDZKI 2018-05-26
Autor: Piotr Krawiec

26 maja 2018 r. o godzinie 6:35 reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adam Bączkowski, Bartłomiej Kurtycz oraz Bartłomiej Kowal, wyruszyli wraz z opiekunem Piotrem Krawcem do Żarnowca na XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.


Kwesta dla Hospicjum 2018-05-26
Autor: Witold Tchórzewski

W dniach 24-26.05.2018 wolontariusze naszej szkoły w CH Forum oraz na Gliwickim rynku zbierali pieniądze na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Tego typu działania realizujemy coraz częściej i co bardzo cieszy coraz więcej znajdujemy chętnych. Ze skompletowaniem grupy wolontariuszy do zakończonej kwesty nie trzeba było długo namawiać. Duże podziękowania i uznanie dla uczniów klasy 1l z której najwięcej uczniów zgłosiło się do pomocy. To pocieszające i bardzo budujące że nasi uczniowie coraz częściej rozumieją ideę tego typu działalności i coraz częściej biorą w tym udział. Ten rok szkolny kończymy z dobrym wynikiem w działalności charytatywnej, z nadzieją że w przyszłym będziemy jeszcze bardziej aktywni.

« 1 2 3 4
...
54 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00