SUKCESY NASZYCH STRZELCÓW 2018-03-30
Autor: Witold Tchórzewski

Nasz zespół strzelecki sukcesywnie pnie się w górę. W dniu 28 marca w zawodach strzeleckich o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych nasz zespół  w składzie Piotr Maksymowicz, Marcin Brzinczek oraz Bartek Kurtycz, zajął wysokie drugie miejsce ustępując tylko trzema punktami zespołowi IV LO  Jeszcze lepiej uplasowaliśmy się w klasyfikacji indywidualnej. Piotr Maksymowicz wygrał zawody bardzo dobrym wynikiem 88 punktów. W klasyfikacji generalnej zespołowo zajmujemy również drugie miejsce ustępując tylko drużynie IV LO. I oby tak dalej, a kolejne zawody 23 kwietnia - trzymajcie za nich kciuki.

Międzynarodowy Dzień Matematyki w szkole 2018-03-23

16 marca w naszej szkole odbył się finał Turnieju Matematycznego z okazji Światowego Dnia Matematyki. Główną ideą tego dnia było pokazanie uczniom zastosowanie matematyki w zadaniach praktycznych. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. 

W potyczkach matematycznych brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pierwszy etap konkursu wyłonił najlepszych uczniów z danej klasy. W kolejnym etapie rywalizowali już najlepsi uczniowie z naszej szkoły. Najlepszymi z najlepszych zostali:  Bartłomiej Kurtycz, Kacper Paczkowski, Marcin Rogiewicz, Patryk Spyrka i Sebastian Gmyrek.

 


Bawaria znana i nieznana 2018-03-22
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu dzisiejszym czterej uczniowie naszej szkoły w składzie: Damian Krain (1a), Marcin Rogiewicz (1a), Grzegorz Kulik (1b) oraz Łukasz Kerner (1l) wzięli udział w konkursie kulturoznawczym o Bawarii organizowanym przez ZSO nr 1 w Gliwicach.
Formuła tego konkursu była nietypowa a przez to bardzo ciekawa - uczniowie w dwuosobowych zespołach przemieszczali się pomiędzy poszczególnymi "stacjami" wykonując tam różnego rodzaju zadania sprawdzające ich wiedzę na temat Bawarii. W konkursie wzięło udział 13 drużyn z różnych gliwickich szkół ponadgimnazjalnych.
Nasze dwie ekipy walczyły dzielnie dobrze się przy tym bawiąc i dosłownie "otarły się" o podium - jednemu zespołowi zabrakło dwóch punktów, a drugiemu - trzech...
Jednakże jak nam wiadomo, duch zdrowego współzawodnictwa polega nie na tym, żeby za wszelką cenę wygrać, ale na czerpaniu przyjemności z samego faktu uczestniczenia w zawodach:-)
Tak więc humory panom dopisywały, a że organizatorzy konkursu zadbali o smaczny poczęstunek, to tym lepiej :-)
Teraz czekamy na przyszłoroczną edycję konkursu, która jak zdradzili organizatorzy, będzie dotyczyła Berlina.

Lodowe szaleństwo kl.1l 2018-03-19
Autor: Beata Trybus

Klasa 1l wraz z nauczycielem wf- p. Dobrochną Kurowską oraz wych- Beatą Trybus miała okazję wypróbowania swoich sił na gliwickiej tafli. Część uczniów wykazała się naprawdę dobrymi umiejętnościami łyżwiarskimi, podczas gdy pozostali kibicowali im przy ciepłej herbatce. Inni włożyli łyżwy po raz pierwszy, ale i dla nich jazda na łyżwach okazała się frajdą.

Mamy nadzieję, że chętnych na lodowe szaleństwo nie zabraknie w najbliższych tygodniach, póki zima trwa.

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE 2018-03-20

Z wielką przyjemnością informuję, że grupa uczniów z klasy 2L, w składzie:
Arkadiusz Angier, Oskar Pniewski, Patryk Horodecki, Maciej Kucharek oraz Wojciech Golec
zdobyli II MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez portal "PROFESJONALNI KIEROWCY".
Nagrodami za II MIEJSCE są: tygodniowy staż w VOLVO TRUCK lub RENAULT TRUCK - do wyboru i zestaw gadżetów organizatora.
Panowie GRATULUJĘ !!! Jestem z Was dumny !!!

 Szczegóły na: http://www.profesjonalnikierowcy.pl

Olivier Wilk zakwalifikował się do FINAŁOWEGO III etapu

Tydzień rozpoczynamy od fantastycznych wieści, uczniowie naszej szkoły w składzie Mariusz Kłyk, Jacek Pawliczek, Olivier Wilk wzięli udział w II etapie XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej który w dniu 17.03.2018r. odbył się w Warszawie.


Targi zawodów

Gliwickie Targi Zawodów za nami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się nasze imponujące stoisko na którym każdy mógł samodzielnie wymienić zawory, wyważyć koło, oraz zajrzeć do wnętrza silnika BMW X5.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 20.03.2018r.

Akcja zima tym razem w mieście 2018-03-16
Autor: Łukasz Sąkol

Akcja zima tym razem w mieście

Piątkowe przed południe klasa 1 g tym razem spędziła aktywnie i na sportowo. Po raz kolejny mieliśmy okazję spróbować swoich sił na naszym gliwickim lodowisku. Dla jednych tafla nie miała tajemnic Panowie w większości świetnie sobie radzili z dala od band ochronnych, pewnie i zwinnie trzymając się lodu. Byli jednak jak zawsze „bohaterowie” przekonani o tym że ten sport z pozoru łatwy nie przysporzy im żadnych problemów. Pozy prezentowane, upadki i sylwetki pokazały jednak że jeszcze sporo ćwiczeń przez Nami. Na szczęście oprócz dobrej zabawy wyjście zapisało się jako bezpieczne i bez kontuzyjne nawet dla „bohaterów” tafli. Wiosna już za rogiem także trening na lodzie śmiało przyda się do przebieżek w cieplejszych klimatach.

« 1 2 3 4
...
48 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00