DSD stało się faktem... 2018-04-17
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w naszej szkole odbył się egzamin DSD I PRO - część pisemna. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 3b grupy niemieckiej. Całość egzaminu trwała - z przerwami - cztery godziny (!) i obejmowała trzy części: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz wypowiedź pisemną. Nie było lekko i niejedna głowa rozbolała od nadmiaru koncentracji... Trzymamy kciuki za dobre wyniki egzaminu, które poznamy... za jakiś czas;-) A już za niecały miesiąc, bo 14 maja, uczniowie zmierzą się z ustną częścią egzaminu, podczas którego będą odpowiadać na pytania dotyczące między innymi różnych aspektów zawodowych, jak również przedstawią przygotowaną przez siebie prezentację. Życzymy więc grupie niemieckiej wytrwałości i powodzenia:-)))

Pielgrzymka do Częstochowy 2018-04-12

W dniu dzisiejszym przedstawiciele maturzystów naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej została odprawiona Msza Święta w intencji zdanych egzaminów i wybór właściwej drogi życiowej dla wszystkich uczniów. Był to czas wyciszenia i zadumy. Następnie wyszliśmy na spotkanie z historią. Zwiedzając okolicę i Skarbiec słuchaliśmy opowiadań księdza Mariusza odnośnie wydarzeń związanych z Jasną Górą.

Pliki do pobrania

 1. d451786918.jpg

Motorshow & TTM 2018 2018-04-06
Autor: Piotr Krawiec

W dniu 6 kwietnia 2108 r. 42 uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach było uczestnikami najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego w Polsce. Tego dnia w Poznaniu odbywały się Targi Techniki Motoryzacyjnej, na których zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą wystawców branży wyposażenia warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów, lakierni oraz wielu innych, związanych z motoryzacją. Również tegoroczny Motorshow zaprezentował się z dobrej strony. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły stoiska Mercedesa i Audi. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: Andrzej Woźniak, Grzegorz Woźny, Damian Pelczarski, Andrzej Postuła oraz Piotr Krawiec.
Aby zobaczyć relację z targów, kliknij w link: http://www.youtube.com/watch?v=_Pv5YGU8fGg
Już dziś zapraszam na przyszłoroczną edycję Motorshow w Poznaniu. 

Targi edukacyjne 2018-04-10
Autor: Leszek Zyman

W Rudzińcu odbyły się targi edukacyjne. Uczestniczyło 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego i opolskiego, przedstawiając swoje oferty edukacyjne. Naszą szkołę reprezentowali: Zbigniew Gondek i Leszek Zyman.

J. Piłsudski-nasz ukochany wódz? 2018-04-09
Autor: Leszek Zyman

W ramach spotkań historycznych na 100-lecie niepodległości państwa polskiego, klasa 2l uczestniczyła w prelekcji w Willi Caro na temat: "Józef Piłsudski - nasz ukochany wódz ?". Prelegentem był przedstawiciel IPN-u, oddział w Katowicach.Podczas prezentacji, przedstawił... 

Wagary w Samochodówce 2018 - WYNIKI

Konkurencje:

 • test motoryzacyjny z angielskiego/niemieckiego
   • NIEMIECKI
    • 2b - Mateusz Kotysz
   • ANGIELSKI
    1.  Pączko Jakub
    2. Tomczyk Dawid
    3. Adamowicz Krzysztof
 • wyciskanie sztangi
  1. 1h - Sobel Marek
  2. 1l - Jonatan Pacek
  3. 2l - Angier Arkadiusz
 • Przeciąganie auta
  1. 1h - Sobel Marek
  2. 4a - Wilk Oliwier
  3. 1a - Krasowski
    
Dla posiadających pojazdy
 • konkurs "Najczystszy Samochód"
  1. 3l - Krolewitz Dominik
  2. 3b - Starosta Robert
  3. 4b - Twarkowski Amadeusz
 • konkurs "Maksymalny poziom głośności w samochodzie"
  1. Wilczek Dawid
  2. Hadamek Daniel
  3. Szymański Kamil
 • dojazd do ściany bez czujników parkowania
  1. Połonowski Sebastian
  2. Paluch Kamil
  3. Twarkowski Amadeusz
   
Wyróżnione osoby zapraszamy po odbiór upominków do. p.Damiana Pelczarskiego.   

Futsalowe- do 3 razy sztuka??? 2018-04-04
Autor: Grzegorz Czarny

Drugi raz z rzędu nasi futsaliści remisują z zespołem GCE (na ich hali). Tym razem wynik był nieco wyższy 4:4 (ostatnio 3:3) a na listę strzelców wpisali się Mateusz Głogowski (2 razy) oraz Dawid Lesisz  i Paweł Łapczyński. Poza wymienionymi w reprezentacji zagrali: bramkarze-Daniel Krajewski i Piotr Staszak oraz zawodnicy- Konrad Furgała, Patryk Gibki, Damian Krain i Piotr Dziak. Poświąteczny termin zdecydował o bardzo okrojonej kadrze zespołu. Niemalże cały skład to uczniowie klas pierwszych, ale kolejne mecze pokazują, iż chcą oni rozwijać swoje umiejętności a  ambitna postawa umożliwia im osiągać pozytywne wyniki w rywalizacji ze starszymi zawodnikami z innych gliwickich szkół. Następny (ostatni) sparing rozegramy za 1,5 miesiąca (16 maja) i jak to mówią...do 3 razy sztuka!!! Czekamy na pełną pulę punktów.

AK na Śląsku 2018-04-04
Autor: Leszek Zyman

Naszą szkołę odwiedził w dniu dzisiejszym prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, Pan Wojciech Radomski oraz historyk - Pan Wojciech Kempa. Celem spotkania była prelekcja ... 

« 1 2 3
...
48 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00