Konkurs świąteczny A.D.2018 2018-12-07
Autor: Aleksander Czapla

W imieniu Samorządu Uczniowskiego zachęcamy wszystkich Uczniów do udziału w konkursie na "Najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej".
Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są u Wychowawców klas.

Ho! Ho! Ho! 2G Mikołaj pozdrowienia Wam śle! 2018-12-06
Autor: Łukasz Sąkol

Zobaczcie drodzy uczniowie co podrzucił św Mikołaj ,pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 który już powoli się kończy. Przypomnijcie sobie najlepsze momenty z życia waszej klasy. Wyprawy integracyjne, zawody ,spotkania. Jest co wspominać! To był świetny czas. Mikołaj życzy Wam samych sukcesów i kolejnych magicznych momentów w Samochodówce.

 

FILMIK

Szlakiem historii techniki 2018-11-29
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klas 1l i 1g udali się do Radiostacji Gliwickiej jednego z filarów szlaku zabytków śląskich. Na początku, zwiedzających zapoznano z historią powstania i budową masztu radiostacji. Następnie uczniowie zobaczyli film dokumentalny, reprezentujący rolę radiostacji gliwickiej w wybuchu drugiej wojny światowej. Po filmie, zwiedzający zapoznali się z częścią techniczną wnętrza budynku radiostacji oraz wysłuchali prelekcji na temat funkcjonowania zabytku. Na koniec spotkania wszyscy obejrzeli maszt radiostacji i wykonali pamiątkowe zdjęcia. Opiekę nad uczniami sprawowali: Dobrochna Kurowska i Damian Pelczarski. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.

GLIWICKI LAUR NAUK

Najzdolniejsi uczniowie gliwickich szkół zostali uhonorowani, przez Prezydenta Miasta Gliwice Pana Zygmunta Frankiewicza, podczas tegorocznej gali Gliwickiego Lauru Nauki.

IWśród nagrodzonych znaleźli się laureaci konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Jednym z wyróżnionych był absolwent naszej szkoły Olivier Wilk, zdobywca 2 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej.

Listami gratulacyjnymi wyróżniono nauczycieli, którzy zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się do sukcesów swoich uczniów, pośród nich Pana Jana Mularczyka.

Podczas gali Prezydent Gliwic przyznał również stypendia dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali w wyniku ostatniej klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,0 i ocenę z zachowania co najmniej dobrą oraz legitymują się osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim.

Dziady cz.III

    23 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką polonistki K. Wloczek, udali się do Mrowiska na przedstawienie pod tytułem „Dziady" cz. III w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

 

Dramat A. Mickiewicza stanowi lekturę obowiązkową w technikum i liceum, a sceniczna adaptacja tego dzieła, wydawała się być łatwiejsza w odbiorze niż wersja książkowa.

 

Twórcy spektaklu skupili się na przedstawieniu Wielkiej Improwizacji, snu Senatora, a także roli księdza Piotra i historii młodego Rollisona.

 

Po zakończonym spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których młodzież klas 2b, 3b i 4a mogła się przekonać, na czym polega improwizacja i jak ważna jest czujność aktora na to, co robi drugi aktor na scenie.


Pliki do pobrania

  1. Mrowisko

Klasa 2g na Fali 2018-11-23
Autor: Łukasz Sąkol

W piątek 23 listopada klasa 2g wzięła udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w ramach wycieczki do Aqua Parku do Tarnowskich Gór. To była kolejna już okazja w tym roku do wspólnej integracji, zabawy oraz rywalizacji sportowej. Chłopcy mieli czas na spróbowanie swoich sił na prawdziwie oceanicznej fali, relaks w jacuzzi, nurkowania w wirze, czy hartowanie na wolnym powietrzu. Elementem sportowym był test umiejętności pływackich na dystansie 25 metrów, które należało pokonać stylem dowolnym. Na uznanie zasługuje fakt iż prawie 100% grupy podjęło się wyzwania. Można było dojrzeć każdy z możliwych stylów (włączając freestyle), jednak panowie walczyli jak prawdziwe lwy i słonie morskie. Najlepszym pływakiem w klasie okazał się Jakub Kołata. Dobrego tempa dotrzymywali również Jakub Giersz oraz….szczególnie zapadający w pamięci Szymon Fiedziukiewicz. To był dobry wypad, na którym panowie również spisali się pod kątem dobrego i bezpiecznego zachowania na tak dużym obiekcie sportowo-rekreacyjnym. 

Akcja krwiodawstwa 2018-11-20
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym odbyła się już druga w bieżącym roku szkolnym akcja krwiodawstwa. Tradycyjnie już nasi honorowi krwiodawcy nie zawodzą. Dwudziestu dwóch krwiodawców oddało łącznie 9.7 litra krwi co znacząco podwyższa naszą szkolną zbiórkę która prowadzona jest od 2004 roku. Tym razem dołączyli do już starego zespołu nowi uczniowie z klas 3b i 3l.
Ta akcja miała wymiar szczególny a oddawanie krwi odbyło się w ramach projektu "Niepodległa. Tradycyjnie wszystkim krwiodawcom dziękujemy i zapraszamy na kolejną już w styczniu 2019 roku.

Konkurs lotniczy 2018-11-19
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klas lotniczych wzięli udział w VII edycji szkolnego konkursu zawodowego " Wiedzy ogólnej o lotnictwie". W tym roku uczestniczyło 21 uczniów klas lotniczych. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Darul z klasy 3l, drugie - Dominik Krolewitz z klasy 4l. O trzecie miejsce walczyli uczniowie klas 3 i 4. Po dogrywce , wygrał Patryk Wiśniewski z klasy 4l. Konkurs był okazją do sprawdzenie wiedzy technicznej naszych lotników. Zwycięzcy odebrali z rąk Dyrektora szkoły nagrody rzeczowe i dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy wyników, a wszystkich lotników zapraszamy na następny konkurs za rok. Konkurs zorganizował: Leszek Zyman.

« 1 2 3
...
63 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00