Wspieramy i pamiętamy wybitnych. Autor: Grzegorz Czarny

Kolejny już raz reprezentacja uczniów i absolwentów naszej szkoły brała udział w kibicowaniu lokalnej drużynie futsalu. Tym razem byli to przedstawiciele klas 1g, 1l, 2a i 2l. Przeciwnikiem gliwickiej drużyny był Orzeł Jelcz Laskowice w którego składzie znajduje się spora grupa utalentowanych zagranicznych zawodników. Nasi uczniowie mieli jednak możliwość obserwowania naszego absolwenta Mateusza Omylaka, który od tego sezonu broni barw Piasta Gliwice. Mateusz zdobył pierwszą bramkę w meczu i bardzo dobrze prezentował się podczas tego spotkania, ale niestety kontuzja wykluczyła go z gry w drugiej połowie. Dodatkowo końcowy wynik 5-4 dla drużyny gości nie był zarówno dla zawodników jak i kibiców Piasta zadawalający. Mateuszowi życzymy powrotu do zdrowia a naszej drużynie więcej szczęścia w wykorzystywaniu sytuacji strzeleckich. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć, że mecz rozpoczął się minutą ciszy dla zmarłego, współtwórcy gliwickiej ligi pięcioosobowej Jerzego Wojewódzkiego. Jurek Wojewódzki bezpośrednio przyczynił się również do promocji tej dyscypliny w naszej szkole będąc pierwszym moim trenerem oraz sędziując I Mistrzostwa ZSS w Futsalu, czego upamiętnieniem jest zdjęcie, które możecie zobaczyć na parterowym korytarzu budynku szkolnego. Zgodnie z tradycją szkoły wspieramy i pamiętamy...

Jesienne wędrowania – czyli z kondycją zmagania w Beskidach 2018-10-04
Autor: Łukasz Sąkol

Tydzień zimny i deszczowy. Poranki ciemne i najchętniej większość z Nas nie ruszałaby się zbyt daleko. Jednak znalazło się kilku, a nawet więcej śmiałków z naszej szkoły, którzy odważyli się na prawdziwie sportowy trekking po beskidzkich szlakach. Sportowy, bo długość zakładanej trasy od początku była wymagające i obejmowała taką małą pętlę wokół naszych śląskich Beskidów. Wystartowaliśmy szybkim krokiem w kierunku Dużego Skrzyczne. Tutaj niestety szybko okazało się kto miał dobre buty i kondycję. Trzeba było atakować trasy na nie najdłuższym ale wymagającym podejściu. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na malinową skałkę oraz przełęczą na Biały Krzyż. Pogoda super dopisywała nie spotkał nas deszcz na szlaku, było rześko i piękne jesienne kolory oraz widoki wynagradzały trudy podejścia. Były kryzysy dla jednych szybciej dla innych później i czas na to by zastanowić się nad swoją formą. Musimy przyznać, że ekipa spisała się bardzo dzielnie łącznie zrobiliśmy blisko 14 km. Wszyscy wyciągnęli z tej wyprawy coś dla siebie. Przede wszystkim rozpoznanie na naszych okolicznych szlakach, dobry trening wysokościowy 😉, naukę bezpiecznego zachowania się w górach oraz współpracy w grupie o zróżnicowanym przygotowaniu kondycyjnym. A było oj było momentami jak na K2…krew, pot i łzy Najważniejsze, że wyprawa zakończyła się zgodnie z planem, trasa została w 100% zrealizowana a wszyscy bezpieczni i zadowoleni wrócili do Gliwic. Mamy nadzieję, że będzie to dobry motywator aby przygotować się do kolejnej wyprawy!

Dzień z kulturą 2018-10-03
Autor: Magdalena Mielewska

Pomimo kapryśnej, jesiennej pogody klasy: 2a, 4a i 4b miały kolorowy dzień.
A, wszystko za sprawą wizyty w Teatrze Miejskim na spektaklu pt. "Romeo i Julia" w reżyserii K.  Rekowskiego.
Znana tragedia Szekspira została przełożona na współczesny język, bazując tradycyjnie na historii kochanków z dwóch zwaśnionych rodów Montecchich i Capuletich. Na scenie można było przyjrzeć się występom Państwowego Studium Wokalno-Baletowego z Gliwic.
W dalszej części dnia, zagłębiliśmy się w  historię bitwy o Anglię w filmie "Dywizjon 303", zagranym przez popularnych aktorów, takich jak: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, czy Jan Wieczorkowski.  Sylwetki aktorów przybliżały polskich lotników, którzy swą odwagą, umiejętnościami , a równoczesnym ogromnym przywiązaniem do Polski, obronili Anglię przed niemieckim oprawcą- w 1940 roku.
Ten jesienny dzień skumulował w sobie jednoczesne spotkanie ze spektaklem teatralnym, a także filmem- tak bardzo potrzebnymi elementami życia, które je znacząco ubarwiają.
Opiekę nad klasami sprawowali: p. K. Wloczek, p. G. Czarny i M. Mielewska

Światowy dzień turystyki

Polskie odkrywanie Świata

 

14 października 2018 r.
początek godzina 15.00

Arena Gliwice
Mała Arena wejście C
Gliwice, ul. Akademicka 50

„Dookoła świata, raz jeszcze”
Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim
 – wybitnym żeglarzem, pomysłodawcą projektu „Zew Oceanu”, w ramach którego realizuje i propaguje rejsy oceaniczne na małych jachtach. Zdobywcą rekordu świata w żeglarstwie: w samotnej, bez zawijania do portu, okołoziemskiej żegludze na najmniejszym jachcie w historii.
„Moje prywatne górskie przestrzenie”
Spotkanie z Sebastianem Kawą 
– najbardziej utytułowanym w historii pilotem szybowcowym, piętnastokrotnym mistrzem świata, wielokrotnym rekordzistą świata
w szybownictwie.
„Podwodny świat”
Spotkanie z Krzysztofem Starnawskim – sportowcem ekstremalnym, płetwonurkiem, speleologiem, rekordzistą Polski i świata w nurkowaniu w jaskiniach oraz pod lodem. Jego eksploracje doprowadziły do największych odkryć geograficznych w dziedzinie speleologii. Odkrywca najgłębszej zalanej jaskini świata.
„Przez Trzy Ameryki”
Gość specjalny: Tomasz Gorazdowski –
  z wykształcenia prawnik, z zawodu dziennikarz radiowy z 25-letnim doświadczeniem, związany od wielu lat z Programem III Polskiego Radia. Z zamiłowania podróżnik i pasjonat motoryzacji. Autor książek „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata”, „Przez trzy Ameryki” oraz wielu audycji radiowych z odbytych podróży.
Ponadto w programie:
? specjalne podróżnicze warsztaty dla dzieci (zapisy tel. 668 602 820)
? stoisko promocyjne Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Muzeum w Gliwicach.

 

WSTĘP WOLNY
dla wszystkich uczestników wydarzenia bezpłatny parking

Wieża kościoła Wszystkich Świętych 2018-09-28

W niu 28 września klasy 2g oraz 2h uczestniczyły w wyjściu na wieżę kościoła wszystkich Świętych, W tym dniu była słoneczna pogoda, dzięki której była bardzo dobra widoczność, nawet ponad 50 km. Wysokość wieży 63 m.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Październik 2018 Autor: Joanna Gabryelska

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASS OCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone ono było w czwarty poniedziałek październikaa od roku 2008 przedłużono je na cały miesiąc.

Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.
Jadwiga Andrzejewska

Nasza biblioteka ponownie włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do udziału w akcjach związanych z czytelnictwem i konkursach z nagrodami!Rajd integracyjny 2018-09-27
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klas pierwszych udali się na rajd integracyjny na Górę Św. Anny. Na miejscu przywitał nas Dyrektor Domu Pielgrzyma, który był naszym przewodnikiem. Zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Anny i Muzeum Klasztorne, Park Krajoznawczy, Amfiteatr i  Pomnik Czynu Powstańczego.
Następnie udaliśmy się przed Dom Pielgrzyma, gdzie część uczniów brała udział w grach i zabawach sportowych , a druga grupa udała się na tor saneczkowy.
Na koniec wyjazdu rozpaliliśmy ognisku i upiekliśmy przywiezione kiełbaski. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: 1b, 1l, 1g oraz opiekunowie: Beata Fortuna, Małgorzata Kusz, Dobrochna Kurowska, Daniel Pelczarski, Andrzej Postuła, Andrzej Kierat, Robert Podkowik, Leszek Zyman.

Sztafeta patriotyczna 3x100 w ETS 2018-09-26
Autor: Grzegorz Czarny

W dniu dzisiejszym społeczność ZSS w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu przystąpiła do projektu polegającego na:100 minutowym biegu 100 uczestników z flagą upamiętniając tym samym 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Przebieg uroczystości miał następujący program: wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczniów i nauczycieli, następnie p. Dyrektor Jacek Płowiec dokonał oficjalnego otwarcia oraz w asyście dwójki nauczycieli symbolicznie rozpoczął  przebieg sztafety, później flaga przekazywana była kolejnym grupom uczestników (nauczycieli i uczniów). W ostatniej minucie w biegu uczestniczyli już wszyscy biorący w imprezie biegacze. Dzięki sprzyjającej pogodzie oraz dobrej, aktywnej i radosnej atmosferze wydarzenie można zaliczyć do bardzo udanych.          Osoby zainteresowane fotorelacją odsyłamy do szkolnego profilu FB.

« 1 2 3
...
58 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00