Zimowe szusowanie 2019-01-25
Autor: Dobrochna Kurowska

Zima jest fantastyczną  porą roku, zwłaszcza dla miłośników sportów zimowych.Okazję do tego, aby o tym się przekonać, mieli uczestnicy wyjazdu w góry. Narciarze i snowboardziści w Wiśle Cieńków szusowali po świetnie przygotowanych trasach .Zima tego roku dopisała .Piękna panorama była wyjątkowym dodatkiem dla tych , którzy postanowili tego dnia zmierzyć się z górskimi trasami .Tegoroczny wyjazd, jak zwykle, cieszył się wysoką frekwencją i przyniósł wiele radości ,a zaowocowała ona gotowością uczniów do następnego wypadu w góry. 
Opiekę sprawowali:Katarzyna Wloczek, Dobrochna Kurowska ,Łukasz Sąkol ,Grzegorz Wożny ,Łukasz Lewiński i Aleksander Czapla.

IX Uczniowski Salon Edukacyjny 2019-01-23
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Pawlicką odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach, gdzie wzięli udział w IX Uczniowskim Salonie Edukacyjnym pt. "Anoreksja i bulimia - co zrobić, żeby ich nigdy nie doświadczyć?"
W spotkaniu wystąpiła p. Barbara Podgórska - trener, psycholog, biolog, terapeutka poznawczo-behawioralna i coach ICF.
Pani Podgórska przybliżyła uczestnikom Salonu tematykę zaburzeń odżywiania, wyjaśniła genezę powstawania anoreksji i bulimii jako niebezpiecznych chorób psychicznych mogących doprowadzić nawet do śmierci oraz omówiła objawy tych chorób, na które należy zwrócić uwagę już we wczesnym stadium ich występowania.
W drugiej części spotkania p. Podgórska odpowiadała na pytania młodzieży dotyczące anoreksji i bulimii.
Podsumowując, spotkanie w ramach IX Uczniowskiego Salonu Edukacyjnego było bardzo ciekawe i owocne, a chociaż poruszana problematyka dotyczy w większości przypadków kobiet, to jednak nasi panowie słuchali prelekcji z dużym zainteresowaniem :-)

Finał akcji "Pomóż i Ty" 2019-01-23
Autor: Magdalena Mielewska

Zakończył się etap zbierania pieniążków na wózek inwalidzki dla Łukasza Flisa, którego wspiera Fundacja "Pomóż i Ty" z Gdyni.

Akcja krwiodawstwa 2019-01-22
Autor: Witold Tchórzewski

Trzecia w tym roku szkolnym i tradycyjnie już, kolejny sukces. Nasi krwiodawcy nie zawodzą nigdy. Tym razem najliczniej reprezentowane były klasy 4l, 4a, i co istotne mocno włączyła się klasa 3l. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, również tych którzy nie zostali zakwalifikowani, Wam również dziękujemy, kolejny raz na pewno się  uda. Na koniec tak dla formalności - 22 krwiodawców oddało 9,90 litra krwi wzbogacając tym samym nasz znaczący wynik szkolny dorobek. Na kolejną zapraszamy Was w marcu ( dokładny termin nieco później).

Z wizytą w FUCHS Oil Corporation 2019-01-22
Autor: Piotr Krawiec

22 stycznia 2019 r. klasa 2a zwiedzała siedzibę FUCHS Oil Corporation w Gliwicach. Uczniowie Naszej Szkoły zostali dogłębnie zapoznani z tematyką środków smarnych, stosowanych w szeroko pojętej motoryzacji. A wszystko to podczas dwóch prezentacji tematycznych, zwiedzania linii produkcyjnej, magazynu oraz zwiedzania laboratorium Fuchsa. Wiedza tam zdobyta z pewnością wzbogaciła zakres informacji zwiedzających na temat olejów, smarów oraz innych produktów linii Fuchs.
Składam gorące podziękowania Dyrekcji FUCHS Oil Corporation, a szczególnie Panu Bogdanowi Ptakowi oraz Panu Łukaszowi Herzogowi za umożliwienie zwiedzania FUCHS Oil Corporation oraz ogromne zaangażowanie, jakim wykazali się w związku z naszą wizytą.
Rolę opiekunów klasy podczas wycieczki pełnili Panowie Zbigniew Gondek, Janusz Napora oraz Piotr Krawiec. 

Kalendarz w każdej klasie 2019-01-17
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym w Centrum Organizacji Kulturalnych 'PEREŁKA" w Gliwicach odbyła się uroczystość podsumowania akcji "Kalendarz w każdej klasie". Nasza Szkoła została uhonorowana podziękowaniem za udział w tej akcji. Akcja ta prowadzona od wielu lat ukierunkowana jest na pozyskiwanie funduszy na działalność, rozwój i rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Gliwickie hospicjum aktualnie pomimo dość skąpych możliwości lokalowych, opiekuje się największą ilością pacjentów w całym województwie wśród wszystkich placówek sprawujących opiekę paliatywną. Aktualnie trwa rozbudowa obiektów  hospicjum co znacznie poprawi jego możliwości techniczne, wymaga to jednak dużych nakładów finansowych. Środki pozyskiwane między innymi że sprzedaży kalendarzy zasilają budżet prowadzonej inwestycji. Dzisiejsza uroczystość  była między innymi formą podziękowania tym wszystkim uczniom, którzy kupując kalendarz przyczynili się do realizacji tak szczytnego celu. Niniejszym więc w imieniu Pensjonariuszy Hospicjum, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych  Hospicjum, Dyrekcji Szkoły oraz organizatorów akcji składam serdeczne i szczere podziękowania tym wszystkim uczniom którzy kupując kalendarz chcieli przyłączyć się do realizacji celów, których zasadność jest ponad wszelkimi wątpliwościami. Mamy nadzieję że w roku przyszłym Wasz udział będzie jeszcze bardziej owocny.
 

Zwycięzcy (kl2L) na Lidze Mistrzów!(video) Autor: Łukasz Sąkol

W miniony wtorek 15 stycznia 2019 zwycięzcy I szkolnej ligi piłki siatkowej z biletami w dłoni udali się do gliwickiej hali Arena. Po raz pierwszy w naszym mieści mogliśmy gościć zespoły ligi mistrzów w siatkówce tj. włoski Lube Cucine Civitanova oraz ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Prawdziwie sportowe widowisko oglądaliśmy kibicując naszym. Niestety Polacy ulegli tym razem 3:0 uznając wyższość włoskich siatkarzy. To była świetna okazja do zobaczenia meczu na ligowym poziomie, kibicowania najlepszym ligowym zawodnikom oraz poczucia niezwykłej atmosfery.

 

FILM

Noworoczne zawody strzeleckie 2019-01-16
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym najlepsi strzelcy gliwickich szkół ponadgimnazjalnych walczyli w noworocznych zawodach o puchar dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych. W kategorii zespołowej dziewcząt zwyciężyło V Liceum ogólnokształcące wynikiem 251 punktów wyprzedzając I Liceum ogólnokształcące 239 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowano II Liceum ogólnokształcące z wynikiem 238 punktów. W kategorii zespołowej chłopców nasi nie sprawili zawodu i wynikiem 252 punkty pewnie zabrali puchar z powrotem do szkoły. Drugie miejsce zajęło II Liceum ogólnokształcące z wynikiem 247 punktów a na trzecim uplasowało się IV Liceum ogólnokształcące z wynikiem 246 punktów. W kategorii indywidualnej zawodnicy naszego zespołu zajęli drugie i piąte miejsce z wynikiem kolejno 90 i 83 punkty. Pocieszającym jest rosnąca forma naszych zawodników którzy już w marcu wystąpią w kolejnych zawodach. Życzymy im kolejnych zwycięstw a młodą naszą grupę zachęcamy do intensywnych treningów.

« 1 2 3
...
66 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00