Akceptacja dla inności 2018-02-24
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W piątek 23.02.18 uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą p. Pawlicką udali się do kina, gdzie obejrzeli film pt. "Cudowny chłopak". Jego bohaterem jest 10-letni Auggie, który cierpi na zespół Treachera Collinsa - chorobę przejawiającą się zniekształceniem twarzoczaszki. Po ponad dwudziestu operacjach rekonstrukcyjnych i plastycznych Auggie nadal ma zniekształconą twarz, co jest główną przyczyną jego cierpień, problemów z odnalezieniem się w społeczeństwie i zyskaniem akceptacji rówieśników. Historia rozpoczyna się w dniu, w którym rodzice Auggie'go decydują się wreszcie posłać go do szkoły po paru latach edukacji domowej. Początkowo chłopiec napotyka na wrogość, wyśmiewanie oraz brak akceptacji ze strony innych uczniów, ale stopniowo sytuacja zmienia się, gdy Auggie zdobywa kilkoro serdecznych przyjaciół, dla których nie jest istotny jego wygląd, lecz wartościowe wnętrze. Ten wzruszający film skłania nas do refleksji nad tym, że miarą wartości człowieka nie jest bynajmniej jego wygląd zewnętrzny, lecz jego czyny i postawa wobec innych.

Spotkanie z świadkiem historii 2018-02-23
Autor: Leszek Zyman

Naszą szkołę odwiedził Pan inż. por. Włodzimierz Kołkowski "Korsarz" - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Gliwicach, honorowy członek naszego Szkolnego Klubu Armii Krajowej. Celem odwiedzin było spotkanie z młodzieżą klas... 

AKCJA PIESZY Z UCZNIAMI „SAMOCHODÓWKI”

We wczorajszej akcji Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego funkcjonariuszom z WRD pomagali uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach. Działania przeprowadzono w ramach współpracy policji ze szkołą. Biorący w nich udział młodzi ludzie są członkami Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego.

Walka o dusze Górnoślązaków 2018-02-21
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 1l udali się na spotkanie z przedstawicielką IPN - u do Willi Caro gdzie poznali działania propagandowe władz niemieckich i polskich, podczas... 

Ogólnopolski Konkurs Językowy Fox 2018-02-20
Autor: Beata Trybus

Przypominamy wszystkim zapisanym uczestnikom konkursu języka angielskiego "Fox", że to już w najbliższy wtorek 27 lutego o 8.00! 
Przeczytajcie lekturę!

RU ENGLISH AWARE? 2018-02-16
Autor: Beata Trybus

RU ENGLISH AWARE?

Już po raz kolejny przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w dorocznym konkursie znajomości języka angielskiego i wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych RU ENGLISH AWARE?, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1.

3-osobowa drużyna ( Marcin Rogiewicz- kl.1a, Olivier Wilk i Mateusz Sikora- kl. 4a) walczyła o zakwalifikowanie się do części ustnej II etapu- teleturnieju „ Koło Fortuny”

Rywalizacja była zacięta. Niestety konkurencja duża, naszej ekipie nie udało się rozwiązać testu pisemnego na maksymalną ilość punktów  i jak co roku do finału zakwalifikowały się 3 drużyny- Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych,Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz LO Nr 4.

Zabawa i tak była przednia. Poczuliśmy się jak w telewizji na żywo, oglądając zmagania uczestników konkursu. Drużyny odpowiadały na pytania z kategorii: Celebrities, Piece of cake, Australia, the UK, the USA, Music, Proverbs, Phrasal verbs. Wszystko w języku angielskim…

Celem konkursu jest propagowanie języka angielskiego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1!

A za tydzień uczniów naszej szkoły czeka rozgrywka w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”. Powodzenia już teraz!

Opiekun konkursu: Beata Trybus 

Polska Armia Podziemna 2018-02-19
Autor: Leszek Zyman

14 lutego w 76 rocznicę powstania Armii Krajowej odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Historyczny - "Armia Krajowa - Polska Armia Podziemna". W konkursie wzięło udział... 

To już XVIII dosłowna GÓRA GROSZA 2018-02-18
Autor: Grzegorz Czarny

Społeczność naszej szkoły od samego początku wspiera akcję Góra Grosza. W tym roku już 18 raz zbieraliśmy środki pieniężne dla wychowanków Domów Dziecka. Organizatorami tej edycji zbiórki monet (i nie tylko) była klasa 1a, której liderami byli: Piotr Staszak , Marcin Rogiewicz, Damian Krain, Marcin Jaśkiewicz i Rafał Zalewski. Podliczone ponad 6 tysięcy monet opiewa na kwotę 374,87 złotych. Po zsumowaniu ze szkolną akcją EXTRA PACZKA DLA DZIECIACZKA daje w sumie ponad 1000 złotych datków, za które w tym miejscu w imieniu obdarowanych DZIĘKUJEMY !!!

1 2 3 4
...
43 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00