Zwycięzcy (kl2L) na Lidze Mistrzów!(video) Autor: Łukasz Sąkol

W miniony wtorek 15 stycznia 2019 zwycięzcy I szkolnej ligi piłki siatkowej z biletami w dłoni udali się do gliwickiej hali Arena. Po raz pierwszy w naszym mieści mogliśmy gościć zespoły ligi mistrzów w siatkówce tj. włoski Lube Cucine Civitanova oraz ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Prawdziwie sportowe widowisko oglądaliśmy kibicując naszym. Niestety Polacy ulegli tym razem 3:0 uznając wyższość włoskich siatkarzy. To była świetna okazja do zobaczenia meczu na ligowym poziomie, kibicowania najlepszym ligowym zawodnikom oraz poczucia niezwykłej atmosfery.

 

FILM

Noworoczne zawody strzeleckie 2019-01-16
Autor: Witold Tchórzewski

W dniu dzisiejszym najlepsi strzelcy gliwickich szkół ponadgimnazjalnych walczyli w noworocznych zawodach o puchar dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych. W kategorii zespołowej dziewcząt zwyciężyło V Liceum ogólnokształcące wynikiem 251 punktów wyprzedzając I Liceum ogólnokształcące 239 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowano II Liceum ogólnokształcące z wynikiem 238 punktów. W kategorii zespołowej chłopców nasi nie sprawili zawodu i wynikiem 252 punkty pewnie zabrali puchar z powrotem do szkoły. Drugie miejsce zajęło II Liceum ogólnokształcące z wynikiem 247 punktów a na trzecim uplasowało się IV Liceum ogólnokształcące z wynikiem 246 punktów. W kategorii indywidualnej zawodnicy naszego zespołu zajęli drugie i piąte miejsce z wynikiem kolejno 90 i 83 punkty. Pocieszającym jest rosnąca forma naszych zawodników którzy już w marcu wystąpią w kolejnych zawodach. Życzymy im kolejnych zwycięstw a młodą naszą grupę zachęcamy do intensywnych treningów.

WOŚP 2019 2019-01-14
Autor: Dobrochna Kurowska

W ramach WOŚP 2019 przez cały tydzień odbywała się w naszej szkole akcja "Napełnij brzucha i wypełni się pucha". Dzięki hojności Waszej i Grona Nauczycielskiego zebraliśmy rekordowe 852,39 złotych. Możemy być z siebie dumni!
 
Niech ta akcja będzie też dla nas przykładem na to, że dobro buduje, nienawiść tylko niszczy...

Na siatkarskim ringu 2018-11-25

Zamiast gongu – ostatni gwizdek. Zamiast krwi i potu – determinacja oraz zaangażowanie. Tak zakończyła się pełna emocji pierwsza edycja szkolnej ligi siatkarskiej. W ponad 2,5 miesięcznych zmaganiach zorganizowanych i koordynowanych przez mgr Łukasza Sąkola udział wzięło blisko 100 uczniów z 8 klas naszej szkoły. Do była doskonała okazja do zaciętej rywalizacji sportowej, ale także szansa na podniesienie umiejętności, doskonalenia techniki gry w siatkówkę. Z meczu na mecz widoczny był postęp w zakresie przestrzegania zasad, przepisów i rytuału boiskowego. Z setu na set widoczne zaangażowanie i praca zespołowa która w tej dyscyplinie jest kluczowym elementem przesądzającym bardzo często o wyniku. Czołówka tabeli ostatecznie wygląda następująco : 1. Miejsce II L  2.Miejsce IIIB.  3. Miejsce IL(skład reprezentacji).

Za pierwsze miejsce siatkarze z reprezentacji klasy II L (K. Jamborek, P.Gibki, D. Tatarynowicz, T.Kałuża, J. Żurek, J.Pacek, P. Bronikowski, O. Bazyluk, K. Bender, Ł. Teleszko)  zostali zaproszeni i otrzymają bilety na mecz ZAKSA Kędzierzyn Koźle vs. Cucine Lune Civitanova, który w ramach Ligii Mistrzów odbędzie się 15 stycznia w gliwickiej Arenie.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w szkolnych rozgrywkach to była przyjemność w sędziowaniu i kibicowaniu waszym zmaganiom.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Autor: Grzegorz Czarny

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji w dziedzinie ekologii. 15 uczestników szkolnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady stanowili uczniowie klas pierwszych, dla których głównie dedykowany był test. Wszyscy go zaliczyli, ale do następnego etapu zabrakło zwycięzcy zaledwie kilku punktów. W tym roku największą liczbę prawidłowych odpowiedzi mieli kolejno: Mateusz Wertyporoch (1l), Jacek Mysza (2a) i Sebastian Kowalczyk (1l). Wspomnieć należy, że pomiędzy drugim a dziesiątym w rankingu były zaledwie 4 punkty różnicy. 50 pytań testowych było z zakresu geografii, chemii, biologii i ochrony środowiska a przepustką do dalszej rundy dawało 40 pozytywnych odpowiedzi. Olimpiada jest I z organizowanych w szkole działań proekologicznych w ramach Spotkań z Ekologią na przełomie kwietnia i maja odbędą się na terenie szkoły prezentacje oraz pozaszkolne warsztaty ekologiczne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć pogłębiania wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach oraz za pozytywne wyniki współzawodnictwa.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 20 XII w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1  w Gliwicach odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Wśród wyróżnionych znalazł sie uczeń klasy 3 l Łukasz Darul, który odebrał wyróżnienie z rąk Śląskiego Wicekuratora Oświaty p. Dariusza Domańskiego.
Łukaszowi składamy Serdeczne Gratulacje. 

Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego rozstrzygnięty 2018-12-21
Autor: Monika Bielec

W przedświąteczny czwartek przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w
Świątecznym Konkursie Języka Angielskiego. 3-osobowe drużyny walczyły o
zwycięstwo, rozwiązując quizy i szarady językowe na czterech "stacjach" z zdaniami
Zabawa była przednia; nastrój świąteczny, dzięki dekoracjom i muzyce w tle ogarnął
wszystkich. Zwycięzcami konkursu zostali ex aequo uczniowie klas 2l i 3l, w składzie:
2l: Łukasz Teleszko, Łukasz Kerner, Maksymilian Kopiec
3l: Łukasz Darul, Krzysztof Adamowicz, Patryk Czogała.
II miejsce zajęła klasa 2b w składzie Bartek Kurtycz, Jakub Dłubała i Przemysław Siołek, III miejsca zajęła klasa 1b czyli Mateusz Wertyporoch, Daniel Wendlocha i Paweł Sosna. Gorąco gratulujemy zwycięzcom. 
Ze świątecznymi pozdrowieniami! Merry Christmas!
Monika Bielec, Beata Trybus, Marta Kriegel

Wycieczka do PSP 2018-12-20
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 1l zwiedzili zaplecze techniczne PSP w Gliwicach. Podczas wycieczki, uczestnicy zostali zapoznani z poszczególnymi pojazdami specjalnymi, urządzeniami i narzędziami, niezbędnymi podczas akcji interwencyjnych. Uczniowie zwiedzili również pomieszczenia administracyjne i warsztat naprawczy strażaków. Wyjście zorganizowali: Marek Żak i Leszek Zyman.

1 2 3 4
...
64 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00