Śląski Salon Maturzystów

Jak co roku uczniowie ZSS udali się na Śląski Salon Maturzystów. Mogli usłyszeć o zasadach przeprowadzania egzaminu maturalnego, zakresie wymagań i potrzebnych kompetencjach. Wykład dotyczący egzaminu maturalnego  z j. polskiego poprowadziła m. in. dr M. Romanowska. 

Ślubowanie klas pierwszych. 2018-09-19
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym odbyły się  uroczystości Dnia Patrona Szkoły i Ślubowaniu klas pierwszych. W uroczystościach udział wzięli: Dyrektor szkoły, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej - Pan Wojciech Radomski, grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły. Na początku spotkania głos zabrali: przedstawiciele samorządu szkolnego, Dyrektor szkoły i prezes SPAK. Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą patrona szkoły oraz obejrzeli prezentację multimedialną na temat Gen. Stefana Roweckiego "Grota". Po projekcji odbyła się główna część uroczystości - ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar naszej szkoły. Uroczystość zakończyli uczniowie samorządu szkolnego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas: 1b, 1l, 1g, 2a, 2l, 3l. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Dobrochna Kurowska, Małgorzata Kusz, Leszek Zyman.

Dyplomy DSD I PRO rozdane! 2018-09-17
Autor: Olga Pawlicka-Sokół

W dniu dzisiejszym, po raz pierwszy w naszej szkole, nastąpiło wręczenie dyplomów i zaświadczeń DSD I PRO. 
Trzech uczniów z klasy 4b otrzymało z rąk Dyrektora dyplomy potwierdzające znajomość języka niemieckiego ukierunkowanego zawodowo na poziomie B1 (Fabian Geitz) lub A2 (Paweł Gembolis oraz Sebastian Jonda). Dodatkowo p. Susanne Lindemann, koordynatorka programu DSD na Polskę południową, przekazała Fabianowi dyplom gratulacyjny za egzamin zdany na szczególnie wysokim poziomie.
Pozostali panowie z klasy 4b otrzymali zaświadczenia z informacją, które spośród czterech części egzaminu (słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, wypowiedź pisemna, wypowiedź ustna) zaliczyli pozytywnie, a w których im się nie powiodło.
Uczniowie ci będą mogli przystąpić do egzaminu ponownie w bieżącym roku szkolnym i tym razem z pewnością odniosą sukces.
Wierzymy w Was i trzymamy kciuki!!!

Patriotyczne Kino 2018-09-14
Autor: Łukasz Sąkol

W dniu 14 września 2018 uczniowie klasy 2G wspólnie z wychowawcą wybrali się na historyczny film „Dywizjon 303”. Mogliśmy razem cofnąć się w czasie i śledzić ciekawą interpretację z dziejów wojennej Polski. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali rodzimą produkcję w kinie. Była to także możliwość wzięcia udziału w prelekcji tuż przed samym seansem. Była ona na temat samego „Dywizjonu 303” i o jego bohaterach. Mogliśmy usłyszeć z ust historyka dokładne fakty i relację z tamtego okresu. Dla Nas uczniów samochodówki była to także kontynuacja świętowania 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w formie wyjść, eventów i spotkań. 

Nasi młodsi przyjaciele… Autor: Joanna Gabryelska

W sobotni wrześniowy poranek niebo rozpłakało się na dobre. Zastanawialiśmy się, czy zabawę dzieciom popsuje rzęsista ulewa. Jednak niebo z godziny na godzinę łagodniało, od czasu do czasu przebijały się promyki zwiastujące poprawę. I tak z chwilą rozpoczęcia corocznej imprezy dla dzieci działkowców ROD im. 1-go Maja, przy ul. Rybnickiej, a także dzieci z osiedli Sikornika i Trynku nie było już wątpliwości, że sfinalizują się zawody i konkursy. Radości nie było końca. Dzieciaki ochoczo uczestniczyły w zawodach, tym bardziej, że czekały na nie cały rok. Najlepszym ufundowano atrakcyjne nagrody dla odpowiednich grup wiekowych.

Organizator imprezy Krystyna Standio z mocnym wsparciem Joanny Gabryelskiej i uczniów: Michałem Petryckim (2a), Piotrem Stasiakiem (2a), Dominiki Kurasz (1g) czuwali, żeby mimo napięcia rywalizacyjnego które pojawia się na tego rodzaju imprezach, wytworzyła się przyjazna przyjacielska atmosfera. W myśl hasła „To, że dziś przegrałeś/łaś, nie znaczy, że jesteś gorszy/sza” młodzi przyjaciele dzielnie znosili porażki. A taka świadomość pozwala na rozwijanie i doskonalenie swoich możliwości i zdolności. Wykształca postawę mistrza. Widok radosnych twarzy dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków jest wspaniałą nagrodą za poświęceniu czasu dzieciom. Tego rodzaju spotkanie pokoleniowo–społecznościowe jest potwierdzeniem sensu służenia drugiemu. Jest dowodem wzajemności, ludzkich potrzeb, chęci „bycia razem”. Stąd zaangażowanie nauczycieli i uczniów Samochodówki, przynależnej do tejże społeczności.

Akcja krwiodawstwa 2018-09-12
Autor: Witold Tchórzewski

Pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Krwiodawstwa i jak wszystkie poprzednie również udana. 26 naszych krwiodawców oddało 10,25 litrów krwi. Podziękowania należą się wszystkim, a na szczególne uznanie zasłużyły klasy czwarte gdzie frekwencja wyniosła 100% w stosunku do deklarowanych zapisów. Dotychczasowy bilans przekracza już 600 litrów i osiąga już prawie 1400 donacji. W imieniu "odbiorców" Waszych bezcennych darów serdecznie dziękujemy i zapraszamy w listopadzie (dokładny termin podamy nieco później).

Zaproszenie 2018-09-07
Autor: Magdalena Mielewska

Serdecznie zapraszam do wspierania akcji "Pomóż i Ty"!

Kiermasz podręczników używanych Autor: Joanna Gabryelska

W dniach od 04.09 do 21.09. 2018 r. w bibliotece odbywać się będzie kiermasz podręczników używanych. Osoby zainteresowane sprzedażą lub kupnem podręczników zapraszamy do biblioteki szkolnej (sala 101).


1 2 3 4
...
56 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00