23 września 2022, mieliśmy przyjemność i niezwykły zaszczyt obchodzić
70-rocznicę istnienia naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o g. 9:00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku.

Po jej zakończeniu wszyscy goście udali się do szkoły, na ul. Kilińskiego 24a, gdzie już o g. 11:00 rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której głos zabrali m.in pan Mariusz Kucharz – naczelnik Wydziału Edukacji, reprezentujący prezydenta miasta Gliwice Adama Neumanna, pan Wojciech Zając – Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Kuratorium Oświaty w Katowicach. Mieliśmy również przyjemność gościć posłankę na sejm RP panią Krystynę Szumilas, przedstawiciela koncernu BMW, naczelnika portalu “Dzisiaj w Gliwicach”, dziennikarza radia CCM, naczelników służb mundurowych oraz wielu innych zacnych gości.

Podczas uroczystości mieliśmy możliwość wysłuchania utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

Obchody 70-lecia szkoły były okazją do, aby przeżyć bardzo ważny moment dla szkoły, którym było przekazanie przez koncern BMW samochodu osobowego marki Mini.

Po zakończeniu części oficjalnej serwowano poczęstunek. W salach lekcyjnych oraz na korytarzach można było obejrzeć wystawy dotyczące życia szkoły, które cieszyły się wielką popularnością. O g. 13:30 podstawiono autobus, który zawiózł chętnych gości na teren dawnej placówki szkoły zlokalizowanej przy ulicy J. Siemińskiego 10 (dawniej J. Wieczorka). Na miejscu była możliwość zwiedzenia wnętrza dawnej szkoły.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie zatytułowane “Popołudnie z warsztatami”, które miało miejsce na terenie Warsztatów Szkolnych w Gliwicach Łabędach przy ul. Strzelców Bytomskich 25. Można tam było oglądać wystawę samochodów oraz skorzystać z poczęstunku jakim był grill przygotowany przez pracowników szkoły.

Dzięki uprzejmości jednego z gości naszego jubileuszu prezentujemy film z obchodów.  Autorem jest absolwent 1975, Pan Henryk Wadowski

Poniżej udostępniamy okolicznościowe wydanie albumowe z okazji Jubileuszu 70–lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach oraz galerię zdjęć z uroczystości obchodów.

Zalecamy przeglądanie albumu w trybie pełnoekranowym klikając w ten przycisk:   umieszony w menu pod książką.

[dflip id="7990" ][/dflip]

Fotorelacja z obchodów 70 lecia w Zespole Szkół Samochodowych

« z 12 »

Fotorelacja “Popołudnia z warsztatami”

« z 3 »