Regionalna wycieczka do Katowic

Prawie w komplecie klasa 3b wraz z opiekunami Dobrochną Kurowską , Grzegorzem Czarnym i Jerzym Rybakiem pojechała na regionalną wycieczkę do Katowic.?

Wizyta pod pomnikiem poległych w czasie pacyfikacji górników Kopalni Wujek wprowadziła w stan zadumy i refleksji… Przy kolejnym miejscu ważnym dla naszego regionu jakim jest Pomnik Powstańców Śląskich, nasz uczeń, pasjonat historii Marcin Klaczko przybliżył nam wydarzenia związane z Powstaniami na Śląsku.

Zwiedziliśmy też budynek Centrum Kongresowego w w Katowicach i NOSPR .

Głównym celem naszej wycieczki było Muzeum Śląskie. Galeria z obrazami Zdzisława Beksinskiego ,Jacka Malczewskiego ,Józefa Chełmońskiego i wielu innych malarzy była w pierwszej części zwiedzania. Druga część to interaktywna historia Śląska. Muzeum warte zobaczenia jeszcze nie raz. Z wystaw czasowych mieliśmy okazję zobaczyć rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Wycieczkę zakończyliśmy energicznym marszobiegiem ??? w dolinie 3 stawów. Wiosenne tryle ptaków umilały nam ten czas?