Wycieczka do FCA POLAND S.A. w Tychach

W dniu 25 października 2019 r., o godzinie 8:30, uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach wyjechali do “fabryki Fiata” w Tychach. Po przybyciu na miejsce,  zostaliśmy zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe i zaproszeni do sali projekcyjnej, gdzie film zapoznał nas z bezpiecznym poruszaniem się po terenie FCA POLAND. Nasz przewodnik – Pan Piotr – przedstawił krótki rys historyczny fabryki oraz najnowsze statystyki firmy FCA. W trakcie zwiedzania mieliśmy możliwość zobaczenia wydziału spawalni, lakierni oraz montażu. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiły roboty przemysłowe oraz organizacja pracy zakładu.
W wycieczce uczestniczyli przedstawiciele klas: 1a, 1d, 2l oraz 3a. Opiekunami uczniów byli Panowie: Piotr Kuczora, Andrzej Postuła, Robert Podkowik, Mikołaj Wilczyński oraz Roman Szproch. Kierownikiem wycieczki był Piotr Krawiec. Dziękuję również Panu Krzysztofowi Wolskiemu za – jak zawsze – bezpieczny przewóz uczestników wycieczki.

Już za rok kolejny wyjazd do FCA w Tychach.