Pola Nadziei

Pola Nadziei to akcja organizowana na rzecz osób terminalnie chorych, zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care.

Barwny korowód, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, wyruszył z gliwickiego Rynku do Parku Chopina, gdzie na przygotowanej rabacie młodzież i dzieci posadziły cebulki żonkili. Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego dołączyło do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. A na jego zaproszenie – młodzi gliwiczanie wraz z nauczycielami, przedstawiciele mediów, samorządu.

– Akcja będzie trwała, aż do maja 2020 r. Wówczas odbędzie się finał tej edycji akcji – podkreśla Krzysztof Gryc.

Pola Nadziei to kampania, która promuje niesienie bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Celem kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych.

Wciąż potrzeba wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas tradycyjnej, listopadowej kwesty w dniach od 1 do 3 listopada. Każdy może się włączyć w tę akcję. Na kwestowanie z puszką trzeba poświęcić tylko 2 godziny swojego czasu, a można w wyjątkowy sposób dołączyć się do wspólnej akcji rozbudowy hospicjum.

– Cel jest niezmienny. Rozbudowa Hospicjum, która rozpoczęła się już na dobre- wierzymy, że się uda – podkreśla Krzysztof Gryc, który jest także koordynatorem kwesty.

Jak dołączyć do grona wolontariuszy? Wystarczy wejść na stronę hospicjum i zarejestrować się.
Więcej informacji na www.hospicjum.gliwice.pl