Jesienne Beskidy

W dniu 26 września 2019 chętni do górskich wypraw uczniowie klas 3G oraz 3B po raz kolejny podjęli wspólnie wyzwanie, aby sprawdzić swoją kondycję . Nie była to pierwsza wyprawa uczniów a kontynuacja zeszłorocznych tras i chęć przemierzenia pełnej tzw. korony szczyrkowskiej. Tym razem rozpoczęliśmy wędrówkę tam gdzie zakończyliśmy rok temu tj. od Białego Krzyża przechodząc przełęcz salmopolską do Przełęczy Karkoszczonka, na której mieści się schronisko Chata Wuja Toma.
Pomimo nie zbyt dobrze rokującej prognozy pogody – ta mile Nas zaskoczyła.
Był to zdecydowanie inny charakter wędrówki niż nasz pierwszy etap. Trasa o mniejszym nachyleniu ale bardziej interwałowa z licznymi wznosami. Znana zresztą z tego, iż na tym szlaku odbywają się cyklicznie zawody z kolarstwa górskiego MTB. Po raz kolejny uczniowie świetnie się spisali. Stanowili zwartą pewną grupę, która trzymała tempo, podążała dzielnie do przodu na sportowym zgryzie przemierzając szlaki. Górska herbatka w schronisku, zagryziona oscypkiem po takim wysiłku była idealna. To co razem przezywamy na górskich szlakach zostaje w górach ? ale żeby inni mogli chodź odrobinę poczuć nasz klimat podsyłamy parę zdjęć ze szlaku.
Pozdrawiam !